Najúčinnejšia metóda proti plesniam na nechtoch, zaberie po pár aplikáciách

Plesne na nechty sú problémom, ktorý postihuje mnoho ľudí a dá sa ľahko chytiť, ale jeho ošetrenie je často zdĺhavé. Jeho príznaky sú skôr znepokojujúce než bolestivé.

Nechty majú zmenenú farbu a spodná časť huby. Často sú zhrubnuté, takže nie je ľahké ich orezať. Plesne na nechtoch sa môžu objaviť na rukách aj nohách. Je dôležité liečiť, pretože sa ľahko šíri na ďalšie nechty, čo je nepríjemné a mätúce.

Liečba plesní na nechtoch a nohách je známe presne tak dlho, ako je známy aj jablčný ocot. Napriek mnohým rokom dodnes je táto metóda účinná. Ocot zabíja priaznivé prostredie pre plesne a patogény, sóda zase neutralizuje kyseliny, čo má za následok, že vaše nohy nebudú po octe podráždené. Lekári dodnes radia používať jablčný ocot ako prevenciu ľuďom, ktorých kedysi potrápili nepríjemné mykózy na nechtoch alebo priamo na koži nôh.

Recept ako sa zbaviť mykózy na nechtoch

Budete potrebovať:

  • 1 pohár jablčného octu
  • 5 ČL sódy bikarbóny
  • 3 litre teplej vody

Vodu nechajte zovrieť, nalejte ju do lavóra a ešte do horúcej vylejte jablčný ocot. Počkajte, kým sa ochladí na 40-45 stupňov a prisypte sódu bikarbónu. Poriadne premiešajte, aby sa rozpustila a ponorte do lavóra nohy na 15-20 minút. Po kúpeli si nohy opláchnite čistou vodou, bez mydla.

O hodinu neskôr postup opakujte. Nemusíte zarábať nový lavór, iba do vychladnutej vody prisypte ešte 5 lyžičiek sódy bikarbóny.

Kúpeľ opakujte po dobu niekoľkých dní, ak je to možné, aj viackrát v priebehu dňa. Plesne budú v kyslom prostredí vyhubené a sóda zabráni ich ďalšiemu množeniu a šíreniu.

ZDROJ:bidista.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>