Najlepšie prírodné hnojivá, vaše rastliny ich budú milovať

Snáď každá rastlina si vyžaduje potrebnú starostlivosť: niektorá potrebuje slnka málo alebo príliš veľa, vody môže mať viac alebo menej atď. Ak však trpíte takými situáciami, že vaším rastlinám sa nedarí, radi by sme sa s vami podelili o triky, ktoré pomôžu vašim rastlinám a podporia ich rast.

Aká je potreba rastu každej rastliny?

Typ rastliny nie je dôležitý, každá rastlina potrebuje vodu a svetlo, ale niektoré sú krehkejšie, zatiaľ čo iné vyžadujú jej podporu vitamínu, ktorú nazývame hnojivo. V takýchto prípadoch však výrobky, ktoré pridávame do pôdy, zvyčajne nemajú príliš vysokú nutričnú hodnotu.

Použite prírodné produkty, aby oplodnili vaše rastliny a pomohli im vyrastať lepšie a lepšie.

Mletá káva

Tento večer pri príprave kávy po večeri nemusíte likvidovať depresie, lebo si to myslíte alebo nie, ale obsahuje veľa minerálov a živín v ňom na pestovanie rastlín. Táto káva obsahuje dusík, draslík, vápnik, horčík a mnoho ďalších minerálov, ktoré predstavujú nevyhnutné organické látky.

Škrupiny z vajec

To je jedna z ostatných potravín vyhodených a musíte vedieť, že vaječná škrupina obsahuje veľa minerálov a príliš veľa vápnika potrebných na rast rastlín. Zbierajte všetky vaječné škrupiny a porazte ich na prach a potom ich rozdrvte a vložte do nádoby s vodou. Potom s tou vodou polievajte rastliny.

Banánová škrupina

Nielen banán sám obsahuje príliš veľa draslíka, ale aj šupa obsahuje veľa draslíka. Tento organický materiál obsahuje živiny a ďalšie látky, ako je železo, zinok, fosfor, nikel, bróm, síra, horčík.

Voda

Ak máte akvárium, zvyčajne vylejte všetku vodu pri čistení akvária, ale nie, nerobte to! Táto voda má veľa látok na kŕmenie pôdy.

 

Drevený popol

Ak máte sporák alebo ak z nejakého dôvodu spaľujete drevo, nevyhadzujte popol, pretože je veľkým zdrojom vápnika, fosforu a bikarbonátu. Fosfor pomáha ovociu dozrieť a kvety lepšie rastú. Neklaďte popol priamo na zem, miešajte ho s vodou, vytvorte novú zmes a polievajte.

ZDROJ:netkadin.com

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>