Najlepšia ochrana pred infarktom: Vyčistí artérie a zachráni život

Len zrazu lapáte po dychu, ruku si priložíte na hruď a pádnete na zem. Infarkt môže byť prudký, náhly a častokrát smrteľný. Častokrát príde bez akéhokoľvek varovania. V tomto prípade je prevencia prvoradá. Ako nám prezradil dlhoročný kardiológ, niektorí pacienti nemusia mať vôbec príznaky infarktu a predsa sa dostaví. Už najmenší tlak na hrudi, bez akéhokoľvek pichania v srdci, by mal byť varovným signálom na to, aby ste urýchlene navštívili najbližšiu pohotovosť.

Dokonca je možné, že ste už infarkt prekonali a ani o tom neviete. Čo je v prípade infarktu najdôležitejšie? Budeme sa opakovať, ale prevencia. Dôležité je mať čisté artérie, ktoré by neblokovali prísun kyslíka do srdcového svalu. Ako na to?

Toto sú tie najlepšie potraviny, vďaka ktorým sa môžete ochrániť pred vznikom infarktu

Avokádo

Avokádo pomáha zlepšovať hladinu cholesterolu v krvi a to tým, že pomáha znižovať zlý cholesterol (LDL) a zvyšovať dobrý cholesterol (HDL). A práve HDL cholesterol pomáha udržiavať čisté artérie.

Granátové jablko

Granátové jablko obsahuje fytonutrienty. Tie pôsobia ako silné antioxidanty, ktoré, okrem pozitívneho vplyvu na našu pleť a celkové zdravie, majú blahodarný vplyv aj na artérie, ktoré chránia proti poškodeniu. Navyše, granátové jablko obsahuje oxid dusnatý, ktorý napomáha k priechodným artériám.

Brusnice

Brusnice sa zaraďujú medzi superpotraviny, ktoré majú neuveriteľný prínos pre naše zdravie. Určite ich mnoho z nás konzumuje hlavne kvôli zlepšeniu činnosti močového mechúra. Aj ony pomáhajú zvýšiť hladinu HDL cholesterolu v organizme a tým v konečnom dôsledku prispievajú k ochrane vášho srdca. Ak ste im doposiaľ neprišli na chuť, tak ochutnajte brusnicový džús, ktorý si môžete rozriediť podľa seba.

Zelený čaj

Je plný antioxidantov a katechínov, ktoré znemožňujú absorpciu cholesterolu z jedla do krvného obehu. Takže, ak sa chcete ochrániť pred infarktom, mali by ste si dopriať šálku zeleného čaju oveľa častejšie.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

 

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>