Najjednoduchší trik, ako vybieliť staré zažltnuté vankúše, aby vyzerali ako nové

Vankúše majú po istom čase používania tendenciu žltnúť. V takom prípade vás asi napadá jediná vec – vyhodiť ho a kúpiť vankúš nový. To je ale chyba! S návodom, ktorý si dnes ukážeme totiž môžete vankúše vybieliť tak, aby vyzerali ako nové.

Čo potrebujete:

1 PL pracieho prášku

1 PL tekutého prostriedku na umývanie riadu

1 PL bielidla

½ ČL bóraxu

Skôr, ako začnete vankúše prať, pozrite sa, čím sú naplnené. Prať však môžete prakticky všetky vankúše, pri páperových  treba byť trochu šetrnejší a riadiť sa radšej návodom nižšie. Do práčky dajte celú zmes vyššie uvedených prostriedkov. Zapnite režim prania v horúcej vode a pri určovaní teploty sa riaďte tým, čo máte napísané na štítku vankúša. Ak je maximálna možná teplota prania 30 stupňov, hocako sa vám to môže zdať neúčinné, poslúchnite. Výrobcovia vedia, prečo takúto teplotu uvádzajú. Ak na vankúši štítok náhodou nemáte, perte ho na priemernej teplote medzi 40-60 stupňami. Vypnite režim odstreďovania. Ten totiž najčastejšie spôsobuje hrudky, ktoré sa z vankúša stanú po vypratí. Vankúš vyžmýkajte ručne a zvyšok nechajte odkvapkať na sušiaku. Nezabudnite, že vankúše nikdy nevešajte smerom k zemi, ale ho položte na sušiak vodorovne! Keď vyschne, bude naozaj ako nový!

Dobrá rada

Malým zlepšovákom proti hrudkám je aj pridanie niekoľkých tenisových loptičiek do práčky spolu s vankúšmi. Tie potenciálne hrozby tvorby hrudiek celkom rozbijú. A to doslova. Na záver nezabudnite starý trik – vankúše každé ráno pred ustlaním vyložte na balkón na čerstvý vzduch. Či je horúco alebo mrzne, vzduch vyženie potenciálne hrozby a vy nebudete musieť vankúš prať tak často.

ZDROJ: tiphero.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>