NAJCENNEJŠÍ A LIEČIVÝ PROSTRIEDOK AJURVÉDY – LIEK NA 100 CHORÔB!

Ájurvéda hovorí, že ghee obsahuje čistú blaženú energiu Slnka a táto energia je schopná liečiť rôzne choroby, pretože veľmi jemná energia Slnka v tele je spôsobená veľmi širokou škálou chorôb.

Ghee – liek na 100 chorôb

Čo je to Ghee (alebo Ghee)

Tento úžasný produkt sa  získava rozpustením kvalitného masla na miernom ohni, počas ktorého sa z masla odstránia bielkovinové nečistoty a vlhkosť a zostane iba tuk v čistej forme . Ajurvéda hovorí, že ghí obsahuje čistú blaženú energiu Slnka a táto energia je schopná liečiť rôzne choroby, pretože veľmi jemná energia Slnka v tele je spôsobená veľmi širokou škálou chorôb.

Ghee je sanskrtský výraz pre ghee. Ghí je rafinované maslo a neobsahuje laktózu ani iné zvyšky mliečnych výrobkov (toto maslo je preto vhodné pre ľudí trpiacich neznášanlivosťou laktózy). Ghee olej je považovaný za najpriaznivejší na varenie, pretože pomáha zlepšovať trávenie a tiež zlepšuje pleť.

Ghee má aj ďalšie výhody:

  • Ghee  obsahuje antioxidant vitamín E a je tiež jediným jedlým olejom, ktorý obsahuje vitamín A. Antioxidanty pomáhajú predchádzať oxidácii lipidov, ktorá spôsobuje aterosklerózu a poškodenie DNA v bunkách.
  • Ghee  obsahuje 4 až 5 percent kyseliny linolovej , esenciálnej mastnej kyseliny, ktorá podporuje rast a vývoj tkanív a orgánov v tele. „Esenciálna mastná kyselina“ znamená, že telo si nedokáže túto kyselinu samo vyrobiť a aby správne fungovalo, musí ju získavať z potravy.
  • Ghee c zostáva čerstvé po dobu troch až štyroch mesiacov  aj pri izbovej teplote, nestane zatuchnutým a neoxiduje.
  • Ghee sa pri vyprážaní nepripáli . To je veľmi veľká výhoda, pretože rastlinné oleje a maslo sú pri horení karcinogénne, vytvárajú voľné radikály a sú tiež ťažko stráviteľné.

Ghee olej má tiež jemný účinok:

  • Ghee cez seba prejavuje energiu slnka, vďaka čomu lieči telo i dušu.
  • Ghee rozdáva radosť. Ra – radostný – slnečný – túžiaci po radosti pre ostatných.
  • Dodáva silu konať, preto je hlavným mužským potravinovým produktom. Podľa toho prosperita rodiny závisí od toho, či manžel konzumuje ghí.
  • Zahreje telo i dušu.
  • Spaľuje toxíny priamo v tele kombináciou oleja a korenia (masala).

Výhody Ghee (Ghee)

Podľa ajurvédy, najstaršej zdravotníckej vedy, má ghí úžasné liečivé vlastnosti . Zo všetkých olejov a tukov je Ghee najčistejšie a najblaženejšie, a preto je také prospešné pre ľudské zdravie. S vynikajúcimi chuťovými a zdravotnými výhodami, dlhou trvanlivosťou, ľahkou prípravou a širokým spektrom aplikácií na liečenie chorôb je ghí  nenahraditeľným potravinovým produktom a prírodným bezpečným liekom na množstvo chorôb.

Prečo je ghí lepšie ako iné oleje?  Pri vyprážaní nefajčí a ani pri dlhšom skladovaní nestráca svoje prospešné vlastnosti; a môžete ho skladovať pri izbovej teplote. Ghee je ideálnym zdrojom mastných kyselín a chráni telo pred voľnými radikálmi.

V ajurvéde sa ghe používa rôznymi spôsobmi na liečbu a prevenciu mnohých chorôb.

Ghee sa používa na masáž , pričom je základom (pridávajú sa doň éterické oleje),  trením a tiež ako  potravinový produkt používaný vnútorne. Napríklad  na zlepšenie trávenia si môžete dať jednu čajovú lyžičku ghee pred jedlom a po jedle, pomaly ho rozpustiť v ústach – slnečná energia obsiahnutá v ghee zvyšuje oheň trávenia a metabolizmu.

Podľa Ájurvédy tráviace ťažkosti vedú k rozvoju mnohých chorôb a v tomto prípade je ghee najrýchlejším a najjednoduchším prostriedkom na prevenciu a liečbu chorôb spôsobených zlým trávením. Prekvapivo  žiadny iný olej nie je taký jemný a efektívny . Védy uvádzajú, že ghí je najpriaznivejším olejom pre ľudské zdravie.

Mali by ste tiež vedieť, že  ghee výrazne zvyšuje prospešné a liečivé vlastnosti korenia, bylín, prírodných balzamov a masti , pretože je ghee zmiešané s liečivým produktom.

Ghee, ktorá má slnečnú energiu (a to je mužská sila, na rozdiel od lunárnej – ženská), je užitočná nielen pre mužov, ale aj pre ženy, pretože ženám často chýba solárna energia radosti a optimizmu, ktorú ghí obsahuje. Na doplnenie tejto energie sa ghí najlepšie konzumuje medzi 10. a 15. hodinou.

Pomocou ghee možno účinne liečiť fyzickú slabosť a poruchy imunity.  Za týmto účelom sa ghí užíva ráno, zmieša sa so sušeným ovocím, medom, korením (napríklad kardamón, škorica, fenikel, šafran, sladké drievko atď.), Mandľami, píniovými orieškami alebo vlašskými orechmi. Do tejto chutnej a zdravej zmesi môžete pridať aj kysnuté pečené mlieko alebo kyslú smotanu. Okrem vyššie uvedených potravín je lepšie sa ráno vyhýbať iným druhom jedál. Výsledok bude viditeľný do niekoľkých dní od tak jednoduchého ošetrenia.

Ghee sa môže používať na liečbu migrény. Ak to chcete urobiť, v noci musíte trieť ghee whisky, dlaní a nôh (a pre ženy aj oblasť príloh). Na takýto postup sa používa malé množstvo ghee – iba 0,5 – 1 čajová lyžička – tenká vrstva ghee na koži bude celkom dosť. Liečivý účinok sa najlepšie prejaví u vegetariánov asi po 10 – 15 dňoch používania týchto postupov.

Pretože ghí obsahuje veľké množstvo jemnej solárnej energie, má hrejivé vlastnosti a dodáva mäkké teplo, ktoré je pre telo prospešné. Preto,  ak sa obávate bolesti kĺbov, krížov, ak ste prechladnutý, máte nádchu, máte zlú náladu alebo máte slabý imunitný systém – doprajte si ghí . Postačí potrieť dlane a chodidlá (a tiež miesta bolesti kĺbov) trochou zohriateho ghí. Robí sa to večer, asi pol hodiny pred spaním. Spotreba oleja pri takomto trení zvyčajne nepresahuje jednu čajovú lyžičku. Prebytočné ghí (ak je nanesené príliš veľa) môžete pred spaním jemne otrieť suchou handričkou.

Recept na ghee olej na zlepšenie trávenia:

Pri zníženom trávení stačí rozpustiť v ústach jednu čajovú lyžičku ghee pred jedlom a jednu čajovú lyžičku ghee po jedle. Ešte výraznejší účinok nastane, ak si pripravíte špeciálnu tráviacu zmes z ghí a korenia.

Individuálny recept na takúto zmes zvyčajne funguje dobre. Ak však nie je možné využiť služby ajurvédskeho lekára, skúste použiť toto zloženie:

1 lyžička ghí, 1 lyžička. fenikel, 0,25 lyžičky. čierne korenie, 0,25 lyžičky. muškátový oriešok, 0,25 lyžičky koriander, 0,25 lyžičky škorica a 0,25 lyžičky. kardamón.

To všetko musí byť zmiešané a použité pred jedlom a po jedle na 0,5 lyžičky. Túto zmes je potrebné rozpustiť v ústach, kým sa nerozpustí a neprehltnúť.

Ďalšie recepty s ghí:

Ghee môže účinne liečiť  poruchy imunity a fyzickú slabosť.  Aby ste to dosiahli, musí sa užívať ráno spolu s medom, sušeným ovocím, korením (škorica, kardamón, šafran, sladké drievko, fenikel), vlašskými orechmi, píniovými orieškami alebo mandľami. Do tejto výživovej zmesi môžete pridať aj kyslú smotanu alebo kysnuté pečené mlieko. Okrem všetkého vyššie uvedeného je lepšie ráno nejesť nič iné. Výsledok sa dostaví po 5-6 dňoch liečby.

Dobré výsledky sa dosahujú pri liečbe migrénami pomocou ghee  .  Aby ste ich ošetrili, pred spaním musíte trieť ghee: chrámy, ruky, nohy (pre ženy oblasť príloh). Počas trenia používajte veľmi malé množstvo ghí (nie viac ako 0,5 – 1 čajovú lyžičku na celé telo). Pre spravodlivosť je potrebné poznamenať, že terapeutický účinok sa dostaví najskôr 10 – 15 dní po začiatku liečby.

Ak ste v zime neustále chladní, máte  bolesti kĺbov, krížov, neustále prechladnutie, znížené trávenie a náladu,  potom je ghí jednoduchým a účinným prostriedkom na obnovenie normálneho fungovania tela. Na ošetrenie postačí, keď si každý večer pred spaním potriete trochu zohriate ghí na rukách a nohách. Spotreba na jedno trenie nie je väčšia ako 1 lyžička.

Ghee pomáha nielen v boji proti vonkajšiemu chladu, ale aj v boji proti vnútornému chladu. Ajurvéda nachladnutie sa týka  zlého trávenia. Podľa ajurvédy znamená znížené trávenie nedostatok solárnej energie (tejasovej energie) v tele.

Ľudia so všetkým možným  znížením mentálnych funkcií (pamäť, rýchle myslenie, rýchlosť a sila koncentrácie) nebudú bolieť, keď zvýšia množstvo ghí v jedle.

Obzvlášť dobrý účinok bude v prípade, že duševné poruchy sprevádzajú tieto príznaky: duševná slabosť, pasivita, depresia, apatia, slabosť.

Ghee odstraňuje všetky tieto príznaky a tiež zvyšuje činnosť a koncentráciu mysle. To sa odráža v skutočnosti, že duševná výkonnosť je výrazne zvýšená.

Kde kúpiť ghee?

Ak si chcete kúpiť ghí, nechajte si čas a choďte do obchodu, pretože ghí z obchodu bude pravdepodobne obsahovať nielen maslo, ale aj ďalšie tuky, čo znižuje výhody tohto produktu. Aj keď je na obale uvedené iba ghí, stojí za to si to dvakrát rozmyslieť.

Je lepšie si ghí pripraviť sami, jeho recept je veľmi jednoduchý a nevyžaduje špeciálne vybavenie.

Ajurvéda je najcennejší liečebný prostriedok

Recept na domáce ghí

Ak chcete pripraviť ghí, vyberte si vysoko kvalitné maslo s najmenej 80% tuku.  Čím vyšší obsah tuku, tým lepšie, bude menej odpadu. Nie každé maslo v obchode je čisté maslo bez nečistôt, takže ak máte priateľov, ktorí chovajú kravu a vyrábajú si maslo sami, je lepšie od nich nakupovať.

Na prípravu ghí sú vhodné smaltované jedlá. Maslo rozpustíme na miernom ohni, potom keď sa rozpustí, oheň stíšime na minimum. Na povrchu sa postupne vytvára biela pena (bielkoviny a voda), ktorú je potrebné starostlivo zhromaždiť (a potom ju pridať do riadu alebo tak zjesť). Naspodku sa tiež vytvorí malá zrazenina, vo forme svetlých vločiek, ktorej sa nemusíte dotýkať.

Kastról majte otvorený, nezakrývajte ho a neustále odstráňte všetku penu. Dajte pozor, aby olej nevaril, inak by sa spálil a stal by sa nepoužiteľným. Keď všetka pena zmizne, uvidíte dno, olej bude číry.

Farba hotového ghí je jantárová, zlatá.  Tmavý olej je výsledkom príliš dlhého alebo príliš vysokého tepla. Čerstvo vyrobené ghí má príjemnú krémovú vôňu, ktorá mierne pripomína vôňu orechov alebo pukancov.

Čas prehriatia závisí od objemu oleja. Jedno balenie masla (200 g) sa znovu zahrieva asi 30 – 50 minút. Nezameriavajte sa na čas, ale na vzhľad ghí.

Pripravené ghí opatrne nalejte do nádoby a nechajte vychladnúť na izbovú teplotu, potom ich môžete uložiť v chladničke. Správne pripravené ghí môže trvať aj niekoľko mesiacov a viac. Najlepšie je ghí uchovávať v uzavretých nádobách na chladnom a suchom mieste.

Jedlá vyrobené z ghí sú vynikajúce, zdravé a liečivé!

Ajurvéda je najcennejší liečebný prostriedok

Liečba ghee ghee

Pre úplnejšie pochopenie  toho, čo, ako a prečo lieči olej gi , je vhodné porozumieť základom ajurvédy – piatim základným prvkom (éter, vzduch, oheň, voda a zem), doshas (tri typy stavby tela: vata, pitta a kapha) a aké sú komunikovať.

Gi olej účinne lieči všetky choroby spôsobené nerovnováhou vzduchu a ohňa (vata a pitta), tiež dobre hreje, pretože má ohnivú povahu a preniká hlboko do tkanív tela.

Ghee možno použiť na úspešnú liečbu radikulitídy, porúch cerebrálneho obehu, migrény, osteochondrózy . Pomáha pri rôznych poruchách  trávenia ; lieči  choroby spôsobené podchladením a prievanom  (lieči chladený krk, uši, chrbát atď.).

Gi je možné aplikovať na konkrétne miesta spojené s chorými orgánmi alebo ho možno namazať (natrieť, masírovať) na choré časti tela . Masáž chorých oblastí tela pomocou ghee je mimoriadne účinná metóda s absolútnou bezpečnosťou a bez vedľajších účinkov.

Ak máte zlý  krvný obeh v mozgových cievach , môžete do ghí pridať jemne zomletý (v prachu) kardamón alebo škoricu, dôkladne ich premiešať a lubrikovať touto zmesou hlboko v prínosových dutinách, pretože nos je s mozgom úzko spojený – a mozgová cirkulácia sa rýchlo obnoví. Pomáha tiež pri prechladnutí.

Gi olej aktivuje imunitný systém , preto pomáha pri liečbe mnohých chorôb.

S chrípkou  môžete zmiešať ghí s čiernym korením alebo horčicou (najemno zomleté) a pomaly rozpustiť asi čajovú lyžičku niekoľkokrát denne – a vírus chrípky sa zničí.

V prípade črevného zápalu sa  Gi môže absorbovať v čistej forme, čo tiež  zlepší (normalizuje) trávenie .

Zápchu  je možné vyliečiť ghee tak, že si ju priložíte k pupku a pomaly (najlepšie v smere hodinových ručičiek) jemne vtierate. Môžete tiež dať olejový kompres.

Na  vyliečenie celého tela môžete cez noc trieť Gi chodidiel, masírovať ich, olejom vtierať dobre do pokožky, potom obuť teplé ponožky, najlepšie vlnené. Je obzvlášť dobré, aby to deti robili v chladnom období.

Ak je vám   vonku zima (najmä ak máte ústavu vata), potom, aby ste neprechladli, po príchode domov si trieť chrbát a nohy ghee.

Bolesť v krku  sa dá liečiť Guyom, mazaním hrdla a pridaním trochu kurkumy do oleja. Ak je hrdlo boľavé, môžete mazať jeho vonkajšiu stranu, tiež to pomôže.

Liečba zápalu priedušiek pomocou ghee ghee : zmiešajte maslo so suchým a čistým kravským trusom (ktorý sa nedotkol zeme a nebol v kontakte s muchami atď.), V pomere približne 1: 1, a dôkladne premiešajte. Bronchitída je nadmerný oheň, pitta a kravský hnoj má chladiaci a dezinfekčný účinok. Zmiešajte tieto zložky a postupne pridávajte suchý hnoj, až kým sa neobjaví svieža vôňa (aj keď to môže znieť čudne), a kým nezmizne teplá vôňa oleja, potom bude zmes liečivá. Potom vezmite dve handry alebo vrecká, do každého vložte čajovú lyžičku liečivej zmesi a položte ju na ľavú ruku (v oblasti zápästia) a ľavú nohu (nad kosti). Alebo môžete túto zmes jednoducho votrieť a zakryť obväzom, aby ste udržali teplo a neutierali sa.

Na  ošetrenie kĺbov  zmiešajte ghí s mesiačikom alebo s perovou trávou (jemne zomletou) a vtierajte do oblasti rušivých kĺbov.

Na pomliaždeniny a podvrtnutie  môžete ghí zmiešať s kurkumou, ovsom alebo ražou (namiesto raže môžete použiť čierny chlieb, čisté raž).

V prípade zlomenín  pomôže ghí zmiešané s tvarohom – to urýchli hojenie kostí a vylieči kĺby.

Liečba ischias s ghee ghee . Radikulitída je veľká akumulácia vzduchu (prebytok vaty) a je tu potrebný „olejový kúpeľ“, pretože gi vatu dobre vyváži. Môžete pridať trochu najemno zomletej žltej horčice, ktorá vám zmierni ostré bolesti, ale nepreháňajte to s množstvom horčice, pretože môže popáliť pokožku. Z cesta sa pripraví „klobása“, ktorá poslúži ako boky (obvod) okolo boľavého miesta na zadnej strane, aby sa olej nerozlial. Nalejte do tohto kúpeľa teplý olej 40 – 45 ° C tak, aby tam bola malá vrstva oleja, nechajte ho pôsobiť 10 – 20 minút, potom olej zozbierajte, znova zohrejte a nalejte späť do „kúpeľa“. Toto by sa malo robiť asi 40-60 minút denne.

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>