Nahraďte užívanie liekov na vysoký cholesterol za tieto chutné orechy, postačí zjesť jednu hrsť denne

Znížte hladinu zlého cholesterolu o sedem percent, stačí hrsť orechov denne, to tvrdia vedci z kalifornskej univerzity Loma Linda. Obsahujú totiž vitamín E, kyselinu listovú, meď alebo horčík teda látky, ktoré údajne dokážu minimalizovať aj riziko srdečných chorôb.

Orechy sú nielen chutné, ale aj zdravé…

Brazílske (para) orechy a cholesterol

Testovaným dobrovoľníkom podali dávky 0, 5, 20 a 50 gramov brazílskych orechov (približne 0, 1, 4 a 10 orechov) a potom v rôznych časových intervaloch merali ich hladiny zlého LDL a dobrého HDL cholesterolu.

Výsledky ich priam šokovali.

Hladiny zlého cholesterolu sa začali znižovať a dobrého zvyšovať už po 9 hodinách od konzumácie. A najúžasnejšie na tom bolo, že k tomu stačila jediná dávka brazílskych orechov!

Pre porovnanie, liekom trvá približne 4 dni, kým sa po nich začnú hýbať hodnoty cholesterolu v krvi a musia užívať každý deň.

K výraznejšej úprave hladín dochádzalo už pri dávke 20 gramov, čiže približne 4 až 6 brazílskych orechov. Podrobnejšie uvedený vývoj ukazujú nasledovné grafy z predmetnej štúdie:

Graf 1 – Zlý LDL cholesterol

Graf 2 – Dobrý HDL cholesterol

Ak sa na grafy podrobnejšie zahľadíte, vidíme veľmi dôležité zistenie. A to, že hladiny cholesterolu sa nielenže upravili už po 9 až 24 hodinách, ale vydržali celých 30 dní.

Inak slovami povedané: Namiesto každodenného užívania liekov s potenciálne nebezpečnými vedľajšími účinkami stačí raz za deň skonzumovať 20 až 50 gramov brazílskych orechov a máte po starostiach. Za čo vďačia brazílske orechy svojmu účinku na cholesterol.

Vedci predpokladajú, že za svoj účinok na znižovanie zlého a zvyšovanie dobrého cholesterolu vďačia brazílske orechy predovšetkým vysokému obsahu selénu.

Selén je v tele súčasťou približne 20 enzýmov, ktoré majú silné antioxidačné účinky. Dokáže chrániť telo pred ochoreniami ako sú cukrovka či laterálna skleróza.

Je veľmi dôležitý aj pre správnu funkciu imunitného systému, kardiovaskulárneho systému (hlavne ochrana pred koronárnym ochorením srdca).

V tejto štúdii sa ukázalo, že ďalšou vlastnosťou selénu je ochranný účinok na cholesterol.

Veľkou prednosťou brazílskych orechov je, že obsahujú vysoké množstvo aj iných dôležitých živín ako napríklad:

  • nenasýtené mastné kyseliny
  • bielkoviny
  • vláknina
  • minerály horčík, fosfor, vápnik, zinok, železo, draslík a meď
  • vitamíny E a B6

Ako sme už uviedli v úvode, ide zrejme o najdôležitejší objav roka, ktorý vás môže ušetriť od užívania nebezpečných liekov na znižovanie cholesterolu.

Nemusí sa to týkať priamo vás, no máte v rodine alebo medzi priateľmi ľudí, ktorí berú na cholesterol lieky, určite tento článok s nimi zdieľajte!

Bez pochýb vám za to budú do konca života vďační.

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>