Na nose mala stovky čiernych bodiek, ktoré sa jej nedarilo ničím odstrániť. Potom objavila toto a má s nimi navždy pokoj

Čierne bodky dokážu poriadne znepríjemniť život a nabúrať sebavedomie. Pravdou je, že odstrániť ich vieme. Len to nejde natrvalo.

Ako sa ich však zbaviť najúčinnejšie a na čo najdlhšiu dobu?

Problém čiernych bodiek stretol každého človeka. Väčšinou s ním ľudia musia bojovať na tvári a na nose. Často však potrápi aj chrbát či dekolt. Niektorým sa dokonca čierne bodky objavujú aj na ramenách a v ušiach. Odstrániť ich je priamo nemožné. Ak sa nám to podarí, do niekoľkých hodín sú späť.

Prečo ich vôbec mám?

Tvorba čiernych bodiek nie je niečo, čo by človek mohol výrazne ovplyvniť. Väčšinou sú dôsledkom zvýšenej sekrécie mazových žliaz. Neraz však môžu byť aj následkom stresu, hormonálnych zmien alebo nesprávnej životosprávy. Tú síce môžeme ovplyvniť, málokedy sa nám však len vďaka tomuto jednému kroku podarí čierne bodky vymazať zo života. Častou chybou je aj zlá domácej starostlivosti. Napríklad používanie príliš mastných krémov alebo nedostatočné umývanie tváre, prípadne čistenie pleti. Na čierne bodky existuje množstvo špeciálnych a zaručených peeling, ktoré si kúpite v každej drogérii za drahé peniaze.

Toto na čierne bodky účinkuje najlepšie?

Obyčajná zubná pasta

Povedali by ste, že komplexy môžu zmiznúť s používaním zubnej pasty? Niečo tak absurdné počuť len málokedy, v tomto prípade je to však tá najbežnejšia vec. Mnoho ľudí na problematickú pleť alebo pokožku na tele používa práve zubnú pastu. Zaručene vytiahne uhry a vysuší pokožku, takže eliminuje tvorbu mazu. Netvrdíme, že tento recept je dlhotrvajúci. Na čierne bodky bohužiaľ dlhotrvajúci nie je nič. Zaručene má však najtrvalejšie efekt zo všetkých doteraz vyskúšaných kozmetických prostriedkov.

Odstraňovač čiernych bodiek

Na odstránenie čiernych bodiek však nepoužívajte iba čistú zubnú pastu, ale vylepšite si to ešte o kúsok viac. Efekt bude, ako inak, dlho trvalejšie.

Budete potrebovať len mentolovú zubnú pastu, soľ, 2-3 kocky ľadu.

Zmiešajte dve polievkové lyžice zubné pasty s jednou polievkovou lyžicou soli. Poriadne premiešajte.

Naneste chladivú zmes na postihnuté miesto a nechajte ju pôsobiť pokiaľ úplne nevyschne. Minimálne však 5 minút. Nemusíte natierať extra hrubú vrstvu, dôležité je, aby bolo postihnuté miesto celej prekryté.

Keď pasta uschne, zmyte ju vlažnou vodou a masírujte si pritom pokožku. Dostanete tak von aj posledné zvyšky kožných nečistôt.

Keď máte postihnuté miesto očistené, poriadne si po ňom prejdite kockami ľadu. Od pasty a soli vysušené póry sa vplyvom ľadu stiahnu a nezačnú sa v nich tak skoro tvoriť ďalšie uhry.

Dokonale čistá pleť

Mentolová pasta a soľ sú najúčinnejšími zabijakmi čiernych bodiek. Zamilujete si ich použitia, pretože po prvom použití sami uvidíte ich perfektné účinky. Po čiernych bodkách nebude ani stopa. Aby ste však rozumeli tomu, ako celý proces funguje a nekrútili neveriacky hlavou, je potrebné vedieť, že zubná pasta a predovšetkým mentol, ktorý obsahuje, otvára póry, vyťahuje z nich baktérie a vyťahuje maz. Účinky soli sú silne protizápalové, takže ako prírodné antibiotikum neexistuje nič lepšie ako zaručiť, že v postihnutých póroch sa nezačne tvoriť hnis. Účinky ľadu boli spomenuté už vyššie. Ľad póry späť stiahne a na chvíľu budete mať od čiernych bodiek pokoj.

Kúru je najlepšie robiť ráno. Počas noci sa maz tvorí viac, preto ak chcete mať pleť čistú počas dňa, odporúčame si radšej o 10 minút privstať a kým budete čakať na zasušená pasty, vypijete si rannú kávičku. Neľakajte sa, ak budete mať po odstránení zubnej pasty miesto začervenané. Zmizne to po pár minútach, je to len dôsledok chladivého efektu mentolu obsiahnutého v paste. Majiteľom suchej pokožky doporučujeme po aplikácii použiť na postihnuté miesta hydratačný krém.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>