Na čo všetko môžete použiť cibuľu? Budete prekvapení

Cibuľu spájame ako doplnok mnohých teplých alebo studených jedál. Zeleninu používame aj ako prírodný prostriedok na boj proti bežnému prechladnutiu. Existujú však spôsoby, ako ju používať, nesúvisiac s potravinami, čo by vás mohlo prekvapiť.

Leštidlo

Cibuľová kvapalina sa dá použiť na leštenie všetkých kovových prvkov u nás doma. Pre získanie, potom nakrájanú cibuľu zalejemwe s trochou vody, necháme 30 minút stáť, a potom opláchneme.

Clean

Ťažké odstrániť spálené mäso a tuk je zakaždým, keď grilujeme. Vďaka cibuli však tento problém vyriešime veľmi rýchlo. Naplňte polovicu cibule na špajdľu a trite s tým a ešte teplý rošt .

Repelent

Hmyz, ako sú mravce alebo ovocné mušky, nemajú radi intenzívny zápach cibule. Plátok ponechaný na mieste, kde máme problém s týmto hmyzom, ich účinne vystraší.

Upokojuje

Zápal, opuch a svrbenie pokožky po žmurknutí nie sú príjemné. V tejto situácii bude cibuľa veľmi nápomocná, zmierni všetky choroby. Rub miesto uhryznutie takým spôsobom, aby čo najviac šťavy je ponechaná na koži.

Neutralizuje

Cibuľa sama o sebe nemá najpríjemnejšiu vôňu, má však napríklad vlastnosti, ktoré neutralizujú vôňu zatuchnutej vône. Ak sa chceme zbaviť zápachu zo suterénu, špajze alebo obuvi – necháme cibuľu znížiť na polovicu na noc. Ráno nebudete cítiť cibuľu ani iný zápach.

Lieči

Lieky z cibule sú známe po stáročia. Pôsobí baktericídne a je bohatý na vitamín C, vďaka čomu zlepšuje imunitu a pomáha pri prechladnutí. Cibuľový sirup obsahuje vitamíny s dezinfekčným a upokojujúcim účinkom, čo je osvedčený spôsob kašľa.

Uchovávajte čerstvé 

Cibuľa zabráni, aby naše avokádo zhnedlo. Ak umiestnime cibuľu vedľa rezaného avokáda, zastaví to oxidáciu mäsa a jeho rýchla zmena farby na tmavšiu.

ZDROJ:kobieceinspiracie.pl

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>