Musíte mať aspoň jednu z týchto rastlín vo vašej domácnosti. Budú vás chrániť pred chemikáliami, žiarením a cigaretovým dymom

Každý by mal mať vo svojom dome alebo byte aspoň jednu z nasledujúcich rastlín. Tieto úžasné rastliny absorbujú všetky žiarenie emitované z televíznych obrazoviek a odstraňujú všetky pachy emitované rozpúšťadlami, farbami alebo čistiacimi prostriedkami.


Odporúča sa udržiavať aspoň jednu rastlinu na každých 75 štvorcových stôp domu.
Dračí strom, figa, papradie a kaktus sú úžasné rastliny, ktoré vám pomôžu eliminovať žiarenie, nepríjemný zápach a iné škodlivé chemikálie.

Dracena

Táto krásna okrasná rastlina sa ľahko vyživuje a udržiava. Najlepšia vec na strome draka je jeho odolnosť proti teplotným rozdielom. Táto rastlina miluje svetlo, ale nedávajte ju priamo na slnečné svetlo a tiež nie v ponor. Postrekujte vodou najmenej raz denne. Dračí strom zníži koncentráciu formaldehydu a vyparí komponenty z farieb, čistiacich prostriedkov, sprejov, rozpúšťadiel a dezodorantov.
Preto je drak jedným z najlepších prírodných čističiek vzduchu v domácnosti.

Figa

Vedeli ste, že figa je najlepším nástrojom proti cigaretovému dymu? Ak fajčíte vo vnútri domu, potom je pre vás najlepším riešením figovník. Okrem tejto výhody, figovník tiež znížiť koncentráciu oxidu uhoľnatého, oxidu uhličitého a ďalších chemikálií. Figa by tiež nemala byť vystavená priamo slnečnému žiareniu a nemá rada prievan.

Papraď

Papraď znižuje koncentráciu formaldehydu, ktorý sa vyparuje z farby, nábytku, lepidla, záclon, čistiacich prostriedkov a textílií. Papraď potrebuje veľa vlhkosti a tiež by nemala byť vystavená priamemu slnečnému žiareniu.

Všetky tieto rastliny sú veľmi užitočné a účinné pri odstraňovaní škodlivých chemikálií zo vzduchu vo vnútri domu. Nezáleží na tom, či ste fajčiarom alebo nie, určite by ste mali dostať jednu z týchto úžasných rastlín.

ZDROJ:Healthy Lifestyle Zone.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>