Môžete mať znovu mať vankúše ako nové! Použite tento jednoduchý trik

Prirodzené potenie znamená, že na našich vankúšoch sa časom začnú objavovať žltkasté sfarbenia. Ak chcete obnoviť ich krásu a prinútiť ich, aby vyzerali znova ako nové, skúste tento jednoduchý trik. Výsledok vás prekvapí pozitívne.

Vankúše a obliečky na vankúše patria medzi tie domáce potreby, ktoré sa najrýchlejšie znečistia, ak ich čisteniu nevenujete dostatočnú pozornosť. V priebehu času sa vankúše mierne zožltnú v dôsledku zafarbenia, ktoré sa na nich objaví. Tento druh škvŕn je obzvlášť ťažké odstrániť.

Je veľmi dôležité pravidelne vankúše čistiť. Dôvodom je skutočnosť, že vankúš sa postupom času mení na prostredie baktérií a mikróbov, ktoré môžu významne ovplyvniť zdravie nášho tela.

Z tohto dôvodu by ste nemali dovoliť, aby sa na nich objavil tento charakteristický žltý povlak. Čím skôr sa zbavíte nečistôt z vankúšov, tým zdravšie pre svojich blízkych.

Čítaním tohto článku sa dozviete, ako sa pomocou jednoduchej techniky môžete postarať nielen o čistotu vankúšov, ale aj o tom, ako ich môžete účinne vybieliť, odstrániť zápach a urobiť z neho nový vzhľad. Musíte to vyskúšať!

Prečo vankúše časom zožltnú?

Základným dôvodom, prečo naše vankúše strácajú svoju snehovobielu farbu a časom zožltnú, je prirodzený proces potenia tela vo sne. Aj keď to zvyčajne nevieme, každé telo počas spánku produkuje pot, čo mu umožňuje regulovať teplotu tela.

 

V závislosti od materiálu, z ktorého sú vyrobené naše obliečky na vankúše, sa náš pot zadržiava buď na povrchu alebo nie je absorbovaný ani tak vankúšom ako samotným vankúšom.

Výsledkom je, že sa tieto charakteristické žlté sfarbenia podobajú mape. Škvrny sa tiež tvoria v dôsledku slín, ktoré pri spánku nedobrovoľne opúšťajú ústa.

V obidvoch prípadoch môžu tekutiny unikajúce z nášho tela jednoducho preniknúť cez obliečku na vankúš. Nasiaknutím do vankúša vytvárajú ideálne prostredie, ktoré umožňuje baktériám rýchlo sa množiť.

Výsledkom je ochorenie kože, ako aj choroby vrátane problémov s voľným dýchaním, ako sú alergie.

Ako vybieliť sfarbené vankúše?

Keď vankúše začnú nažltnúť, mnohí z nás ich radšej jednoducho nahradia novými, pretože si myslia, že ich čistenie je príliš namáhavé.

Ak sa však nenosia a vyžadujú si iba pevné čistenie, nevyhadzujte ich. A existuje spôsob, ktorý vás prinúti umývať sa každé dva mesiace a  užívať si zasneženú belosť a čistotu.

Aj keď musíte nejaký čas venovať takémuto čisteniu, stojí za to ho stráviť. Ak sa vám podarí vyčistiť vankúše, ktoré už máte, nebudete si musieť kupovať nové a zároveň vás vystavovať zbytočným nákladom. Použite jednoduchý trik, ktorý vám pomôže dosiahnuť snehobielu farbu.

Potrebujete iba starostlivo vybrané prísady na dôkladné čistenie látok. Pred praním sa uistite, že žiadna z navrhovaných prísad nepoškodí látku.

Spôsob, ktorý chceme v tomto článku prezentovať, je ideálny na čistenie, vďaka vankúšom bude váš vzhľad vyzerať opäť nový, a to aj napriek nahromadeným nečistotám a škvrnám od potu. Postupujte podľa nižšie uvedených receptov a zistite, aké ľahké je!

prísady:

  • 1 prací prášok
  • Pohár saponátu na umývanie riadu
  • 1 šálka domáceho bielidla
  • 1/2 šálky boraxu
  • Horúca voda (potrebné pre fungovanie agenta)

príprava:

  • Pred praním nezabudnite na štítok vankúša skontrolovať, či sa dá prať v automatickej práčke
  • Potom vankúš „vyzlečte“, odstráňte všetky poťahy a obliečky na vankúše.
  • Nastavte práčku na program na teplú vodu, ktorý obsahuje dve plácania.
  • Vložte všetky ingrediencie, najlepšie by bolo, keby ste na ochranu rúk používali rukavice.
  • Vložte do práčky jeden alebo dva vankúše a počkajte, kým práčka vykoná svoju prácu.

 

A ešte jedna vec: skúste dať vankúše na dobre vetrané miesto. Vďaka tomu sa vyhnete nepríjemnému zápachu, ktorý by inak mohli vankúše dostať.

ZDROJ:krokdozdrowia.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>