Môže ananás vyliečiť kašeľ? Áno môže, je 5 krát účinnejší ako sirup proti kašľu

Ananásový džús pomáha pri liečbe kašľa. Jeho protizápalová zlúčenina nazývaná bromelain môže zmierniť zápal pri alergických ochoreniach, ako je ochorenie dýchacích ciest alebo bronchiálna astma. Bromelaín môže tiež zriediť hlien a pomáha ho vyhnúť. Kašeľ a kongescia súvisiace s sínusom môžu byť tiež účinne vyliečené bromelaínom. Doplňte svoje lieky sklenenou ananásovou šťavou.

Ak ste fanúšikom ananásovej šťavy, možno už viete o jej mnohých výhodách, ako je liečba artritídy, posilnenie imunity a boj proti rakovine. Ale vy by ste niekedy zdvihnúť pohár ananásovej šťavy na pomoc pri kašli? Niektoré správy naznačujú, že ananásová šťava môže byť až päťkrát účinnejšia ako sirupy proti kašľu, ktoré lekári predpísali roky. Aj keď je to prehnané, nevidíme žiadny dôvod pochybovať o sile ovocia. Ak je váš kašeľ spôsobený alergiou alebo astmou, mali by ste piť ananásovú šťavu na úľavu kašeľ. Ananás obsahuje protizápalovú zmes enzýmov nazývaných bromelaín, ktorá zmierňuje kašeľ spôsobený zápalom dýchacích ciest. Je tiež známe, že zrieďte hlien a uľahčite jeho vylúčenie. Okrem toho to prináša žiadne z ospalosti kašeľ sirupy sú neslávne.

1. Znižuje zápal spôsobený alergiami

Ako mnoho štúdií poznamenalo, bromelaín má silné protizápalové účinky pre vaše telo. To je to, čo urobilo plody tak populárne ako ľudový prostriedok pre generácie ľudí v Južnej a Strednej Amerike.

Kašeľ nie sú nezvyčajný, keď máte alergické ochorenia dýchacích ciest (AAD), pretože sa pokúša vyčistiť nadbytok hlienu. Protizápalová terapia je jedným z mnohých liečebných postupov navrhnutých na boj proti AAD.

2. Bojuje s astmou a alergiou spojenými s respiračnými problémami

Rozšírením skutočnosti, že bromelaín môže pomôcť s AAD, sa tiež odporúča, aby mohol fungovať ako doplnková terapia na poskytnutie úľavy od alergickej astmy. Spúšťače pre vašu astmu môžu byť environmentálne alebo dietetické, alebo môžu mať genetické alebo infekčné korene.

Jedna štúdia skúmala vplyv používania ananásovej šťavy na liečbu bronchiálnej astmy. Testované subjekty spotrebovali 100 ml ananásu zmiešaného s rovnakým množstvom vody dvakrát denne po dobu 90 dní.

Výsledky testu pľúcnych funkcií nazývaného maximálna výdychová rýchlosť (PEFR) boli sľubné, čo viedlo výskumný tím k záveru, že ananásová šťava by mohla priniesť významné zlepšenie tým, ktorí majú bronchiálnu astmu.

3. Zrieďuje hlien, aby uľahčil kašeľ a dýchavičnosť

Ak trpíte chronickou obštrukčnou chorobou pľúc (COPD) alebo bronchiálnou astmou, akútny záchvat môže spôsobiť dýchavičnosť a kašeľ, keď sú vaše bronchioly blokované nadbytkom hlienu.

Výskum naznačil mukolytické alebo hlien-rozpúšťajúce výhody ananásovej šťavy. Môže pomôcť pri zlepšovaní mukolýzy a vylučovaní hlienu (nazývaného tiež expektorácia). Takisto spôsobuje zriedenie sliznice typickej pre COPD a bronchiálnu astmu, čo vám uľahčuje vylúčenie.

4. Môže vyčistiť sínusový problém

Ak trpíte vyčerpaným nosom a kašeľom v dôsledku sennej nádchy alebo problémov s dutinou, bromelain by mohol prísť na vašu pomoc. Jeho účinok ako protizápalový prostriedok, dekongestant a prirodzený antihistaminikum (druh liekov používaných na liečbu alergie) vám pomôže poskytnúť úľavu.

Môže ananásový džús nahradiť sirup na kašeľ?

Odpoveď na to závisí od toho, aký druh kašľa máte. Ak ide o alergický stav alebo vedľajší účinok astmy, ananásová šťava môže byť užitočná ako ďalšia terapeutická liečba. Bohužiaľ, množstvo bromelaínu v pohári ananásovej šťavy príliš málo na to, aby fungovalo ako liek. Takže budete musieť teraz dodržiavať predpis od svojho lekára.

Ak užívate antibiotiká, môžete doplniť liečbu kašľa ananásovou šťavou, pretože bromelaín zvyšuje účinok antibiotík. Ale to tiež znamená, že by ste sa mali najskôr poradiť s lekárom.

Ak máte infekcie, možno budete potrebovať správne lieky, ktoré pomôžu vášmu telu bojovať. Zatiaľ čo ananásový džús môže mať len obmedzené použitie pri liečbe infekcií, môže pomôcť zmierniť zápal alebo tvorbu hlienu alergickej astmy.

Ak ste však pravidelne pili čerstvý ananásový džús, máte už nižšie riziko chrípky a kašeľ. Pohár čerstvej šťavy obsahuje 119 mg vitamínu C, čo je viac ako priemerná potreba dospelých. Ale vitamín C nie je jediný posilňovač imunity v ananásovej šťave. Má karotenoidy, ktoré sú rastlinnými antioxidantmi a mangánom, ktoré pomáhajú tvoriť superoxid dismutázu, prírodný antioxidant vo vašom tele.

ZDROJ:curejoy.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>