Morská soľ: cenovo dostupný, zdravý a jedlý spôsob, ako sa stať viac…

Morská soľ je úžasná vec, nielenže je to neuveriteľne lacná, bohatá a báječná, ľahko ochucujúca soľ, ale je to dobré pre vašu pokožku (spolu s hnedým cukrom a medom). To je dôvod, prečo je pri pláži jeden zdravší a mladší. Vaša pokožka, ak je zvlhčená, sa stáva pevnejšou a sviežou o to viac. Slaný plážový piesok je tiež z minerálnych látok a všetko, čo soľ vo vode pomáha tiež vytiahnuť toxíny z vášho tela, zlepšuje celkovú cirkuláciu a dokonca bunkový rast. Cítite sa na pláži pri mori dobre a vaša pokožka môže dýchať.

Morská soľ obsahuje upokojujúce a relaxačné vlastnosti, ktoré z neho robia základnú kúpeľnú liečbu. Morská soľ pomáha pri relaxácii svalov, starostlivosti o pleť, dokonca aj pri dezinfekcii rany a pri reumatoidnej artritíde. Má liečebné vlastnosti tým, že vyrovnáva rovnováhu medzi kyselinou a zásadou a podporí dobrý spánok.

Morská soľ a cukor sa podobajú na zmiešanie s inými prírodnými zložkami a stávajú sa účinnými kozmetickými procedúrami, ktoré udržiavajú pokožku jemnú. Sú zrnité kryštály, takže majú radi jazdiť na olejoch. Olivový olej a kokosový olej sú najlepšie a tiež lahodné a zdravé. Môžete ju tiež zmiešať pridaním niekoľkých kvapiek veľmi vonných esenciálnych olejov, ako je levanduľa, mäta, citrusy alebo čokoľvek iného, ​​čo vonia. Tieto oleje prenikajú dobre do kože, preto je tiež skvelé variť s nimi. Olivový olej a kokosový olej oba pomáhajú pri škvrnách, ale kokosový olej má skutočné silné vlastnosti proti starnutiu.

Kokosové mlieko vyživuje a hydratuje, citrusová kôra je skvelá pre pridanie extra zingu a rozjasní sa vo vôni. Verím, že dokonca aj voňajúce citrusy pomáhajú prebudiť a pridanie niektorých látok do zmesi prispieva k obsahu vitamínu C.

Recept 1: Peeling morská soľ – citrusové telo

Ďalšia verzia využíva hnedý cukor namiesto morskej soli, ale môžete použiť aj množstvo hnedého cukru a morskej soli, ktoré si myslíte, že by vaša pokožka chcela. Ale vždy tu je rýchly recept na všetku soľ.

Všetky ingrediencie, ktoré potrebujete je olivový olej, jemnú alebo polokruhovú morskú soľ, citrusové plody podľa vášho výberu, aby ste boli zábavní! Všetko toto musí byť zmiešané v miske.

Preneste to všetko na celú vašu pokožku a netrite po pokožke príliš tvrdo na to, aby sterilizácia soli a cukrových kryštálov bola abrazívna, tieto prírodné zmesi dobre fungujú, po 5-10 minútach opláchnite teplou vodou.,

Cítite sa tak mäkká a čistá hneď! Môžete dokonca umyť troškou jemného tekutého mydla, aby ste odstránili nadbytočný olivový olej.

Recept 2: Rýchla a ľahká soľná kokosová kefka

Všetko, čo tu potrebujete, je extra panenský kokosový olej, nesladené a najlepšie čerstvé kokosové mlieko a samozrejme naša morská soľ.

Je to veľmi hrubá, hrubá textúra, ktorá má tiež zmäkčiť. Do veľkej misy znova vložte jednu šálku morskej soli do ďalšej misy a pridajte 2 polievkové lyžice tohto úžasného kokosového oleja a štvrtinu šálky kokosového mlieka. Môžete pridať viac kokosového oleja, ak chcete, v prípade, že máte veľa mŕtvej kože.

Dúfam, že ste sa bavili s tým malým pohľadom, pamätajte, že organické, jedlé veci tiež robia najlepšie kozmetické výrobky!

ZDROJ:wellnessbin.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>