Moje orchidey – moja hrdosť! Vďaka týmto tajným spôsobom, som sa ich naučil rozmnožovať, vyskúšajte to aj vy

Raz som bol ohromený s krásnej orchidee s krásnymi kvetmi a po chvíli som chcel reprodukovať. Spočiatku sa mi zdalo, že je veľmi ťažké, pretože som sa nikdy nezaoberal v takej veci. Čítal som zvláštne knihy, pozrel mnoho článkov, spýtajte sa na to mojich kamarátov …

To by mohlo trvať večnosť, keby som si náhodou nepísal na fóre so ženou, ktorá sa zaoberá orchideami 13 rokov a vie úplne všetko o nich! Ona ma technológie chovu týchto nádherných izbových rastlín veľa naučila.

Rozmnožovanie orchideí doma

JEDNODUCHÉ METÓDY

Rozdelenie

Doma, najjednoduchší spôsob, ako presádzať orchidey, jednoducho oddeliť ker. Rastliny by mali byť zdravé a mali by mať veľa výhonkou. To sa vykonáva pri transplantácii kvetu na jar.

Opatrne oddeľte korene z podkladu. Korene musia byť čisté. Rozdeliť ich s nožnicami, na 2 časti. Pripravte hrniec so substrátom na orchidey.

Ďalej prichádza doba zakorenenia. Rastlina by mala usadiť do nádoby s vodou a aj sprejovať listy s vodou každý deň. Orchidea by mala pustiť nové výhony.

Radikálny proces

Starostlivosť musí byť správna, a v priebehu času sa vyvíja proces pri korienkoch. Je to ťažké oddeliť od materskej rastliny. Pre tento proces musí byť dobre vypestovaná, hrubá koreňová časť, aby bola pripravená na oddelenie a transplantáciu. Mala by mať dĺžku asi 3-5 cm.

Ostrým predmetom spravíme proces od trupu v mieste, kde sa spájajú. Nechajte uschnúť a prisypeme uhlie. Sadenice dáme do kvetináčov so substrátom. Musia byť drenážne otvory, ktorými prejde vlhkosť.

Rovnako ako všetky mladé rastliny aj keď sa presadia orchidey treba hnojiť, vhodným hnojivom obsahujúce hlavné živiny – dusík, fosfor a draslík. O rok neskôr, budete už mať mladú kvitnúce orchidea .

Generatívny spôsob

Komerčné množenie rodu lišajovec (Phalaenopsis), bolo do dvadsiatych rokov minulého storočia možné len prostredníctvom symbiotických výsevov, pretože veľmi drobné semená klíčia len v prítomnosti symbiotických húb.

V roku 1922 bola vyskúšaná metóda asymbiotického výsevu, pričom semená klíčili bez húb, len s pridaním sacharózy a niektorých solí. Neskôr bol na trh uvedený špeciálny substrát na klíčenie semien Knudson C. Tobolky lišajovca sa zberajú pol roka po opelení, pričom sú stále nedozreté.

Semená orchideí klíčia na svetle pri teplote 26 °C. Z jednej tobolky je možné vypestovať tisícky malých rastliniek. Rod lišajovec je schopný kvitnúť za dva a pol roka od výsevu.

 

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>