Môj sused kúpil domov obrovské množstvo soli, nevedel som, na čo ju potrebuje, teraz si ju idem kúpiť aj ja

Soľ bola známa už pred 4-5 000 rokmi a dnes sa používa nielen na ochutenie potravín. Ľudia si už uvedomili, že soľ je produkt, ktorý veľmi prospeje čisteniu.

Užitočné nápady týkajúce sa použitia soli

1. Na odstránenie mastnoty a nečistôt z nádob z liatiny používajte soľ. Do spodnej časti hrnca nalejte do kúpeľa pohár soľ a potom povrch rozotrite kuchynskou špongiou, až kým nie je čistý, a potom riad umyte ako obvykle.

2. Posypte povrch reznej dosky soľou a rozotrite ju polovicou citrónu. Nechajte drevo nasávať touto zmesov a umyte reznú dosku.

3. Pripravte fyziologický roztok a nalejte do vázy a dobre pretrepte. Týmto spôsobom môžete ľahko odstrániť zelené nánosy zo steny a spodnej časti vázy.

4. Zmiešajte 1/2 šálku soli s 3 litrami vody, potom pridajte čistiaci prostriedok a utrite dlaždice a škáry touto zmesou.

5. Zmiešajte 1 lyžicu soli a 1 lyžicu octu a vylejte ju z tejto zmesi do šálok na čaj alebo kávy v pohári. Nechajte na chvíľu a potom šálku umyte obvyklým spôsobom.

6. Je veľa ľudí, ktorí pijú kávu, ak do kávy vložíte soľ, nebudete cítiť horkú chuť kávy.

ZDROJ:ketkes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>