Milujete kávičku? Pridajte si do nej kakao a potom len uvidíte, čo je dobrá káva

Je to dobrá správa pre milovníkov kávy. Ukazuje sa, že toto povzbudzujúce a tónovanie tela nápoja môže byť ešte užitočnejšie. Káva s kakaom – táto kombinácia nie je známa nikomu, ale ich tandem prináša úžasné výsledky.

To dokazujú aj americkí vedci. Po vykonaní série štúdií o účinkoch rôznych druhov kávy na zdravie zistili, že najlepšie skóre testov bolo pre tých účastníkov, ktorí vypili kávu s kakaom. Títo ľudia mali vyššiu koncentráciu pozornosti a koncentrácie. Vedci pripisujú pozitívnu dynamiku skutočnosti, že káva aj kakao majú užitočné vlastnosti. A v tandeme ich úplne odhaľujú, navzájom sa doplňujú a obohacujú.

7 dôvodov na pitie kávy s kakaom

 1. Zvyšuje energiu a činnosť mozgu.
  Káva s kakaom je užitočná pre ľudí, ktorí majú duševnú prácu. Pretože kakao zlepšuje prietok krvi do mozgu a zvyšuje koncentráciu. A káva zvyšuje motiváciu k činnosti a dodáva energiu. Ich tandem v nápoji im pomáha cítiť sa veselý a pracovať produktívnejšie.
 2. Pomáha vyrovnať sa so stresom
  Prítomnosť tohto nápoja veľkého množstva stopových prvkov a antioxidantov prispieva k produkcii endorfínov v ľudskom tele. A to – pozitívne emócie a zvýšená vitalita. Okrem toho káva s kakaom odstraňuje pocit úzkosti a nadmernej úzkosti, čo môže byť dôsledkom častého užívania kofeínu.
 3. Zabraňuje vývoj onkologických ochorení
  Pravidelná konzumácia kávy s kakaom znižuje riziko rakoviny pankreasu, pečene, čriev a krvi.
 4. Podporuje úbytok hmotnosti
  Káva s kakaom prispieva k ľahkému tráveniu jedla a pocitu sýtosti. Vďaka tomuto nápoju je vhodný pre ľudí, ktorí sú na diéte a sledujú štíhlu postavy.
 5. Zlepšuje reprodukčnú funkciu muža
  Káva účinne zvyšuje aktivitu spermií. A kakao vďaka proteínom a mastným kyselinám v zmesi zlepšuje kvalitu osiva.
 6. Znižuje riziko vzniku Parkinsonovej choroby
  Pozitívny účinok nápoja sa vysvetľuje prítomnosťou kyseliny listovej a iných cenných stopových prvkov.
 7. Poskytuje zdravý vzhľad pokožky
  Káva robí pokožku pružnou a tým predlžuje jej mladosť. A kakao, ktoré obsahuje melanín, chráni kožu pred škodlivým ultrafialovým žiarením.

Len si pamätajte, nemali by ste zneužívať kávu s kakaom. Inak môže mať nápoj opačný účinok. Z toho istého dôvodu sa odporúča, aby ženy používali v miernejších množstvách ako muži. Ak chcete zažiť zázračný vplyv kávy s kakaom, môžete už zajtra ráno. A zdieľajte užitočné informácie so svojimi priateľmi!

zdroj:sovkusom.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>