Milé dámy, nikdy by ste nemali ignorovať chĺpky na brade, môže to signalizovať vážny zdravotný problém

Vlasy na brade žien – naliehavý problém. Každá tretia žena čelí tomuto problému.

Čo robiť?

Po prvé, pozrime sa na jeho príčiny! Naše bohatstvo je krásne a husté vlasy, ale nie na brade! Ženské vlasy na brade sú vážnym problémom! Najhoršie je, že ich nemôžete jednoducho ignorovať. Väčšina žien má vlasy na brade aspoň raz v živote. Ženské vlasy na brade nie sú len estetickým problémom. Áno, je to naozaj škaredé. Ale ich vzhľad môže naznačovať porušenie hormonálnej rovnováhy. Dnes budeme hovoriť o hlavných príčinách vzniku vlasov na brade u žien, ako aj o tom, ako ich odstrániť.

6 dôvodov pre vznik vlasov na brade u žien

1. Dedičnosť

Ak majú vaši príbuzní (babička, matka, tety a sestry) tento problém a jeho výskyt je spojený s určitým vekom, pravdepodobne budete mať chlpy na brade v rovnakom veku.

2. Hormonálna nerovnováha

Tento problém môže byť spojený s prítomnosťou mužských hormónov (androgénov) v krvi ženy. Normálne sa malé množstvo týchto hormónov produkuje v ženskom tele. Ale ak sa ich syntéza stáva intenzívnejšou, hlas ženy hrubne, vlasy sa objavujú na brade a akné na tvári.

3. Climax

Počas menopauzy dochádza k zníženiu produkcie estrogénu u žien. Prítomnosť vlasov na hornom okraji naznačuje hormonálnu nerovnováhu spôsobenú menopauzou.

4. Poruchy vaječníkov

Jedným z typov hormonálnych porúch u žien je polycystický ovariálny syndróm. Je to príčina nepravidelných období, nadváhy, neplodnosti. Ženské vlasy na brade sú signálom, že je potrebné konzultovať lekára aj napriek dobrému zdraviu.

5. Cushingov syndróm

Naše telo môže produkovať prebytok kortizolu, stresového hormónu. Tento hormón sa nachádza aj v niektorých liekoch. Zvýšenie množstva kortizolu v ženskom tele môže spôsobiť narušenie aktivity rôznych orgánov a atrofických zmien v tkanivách. Cushingov syndróm je charakterizovaný týmito patologickými zmenami v orgánoch a tkanivách. Často sa pozoruje hypersekrécia kortizolu pri cukrovke, obezite, naťahovaní a svalovej slabosti, retardácii rastu u detí.

6. Vrodená hyperplázia nadobličiek

Nadledvová hyperplázia je vrodené ochorenie detí oboch pohlaví, ktoré je charakterizované nedostatočnosťou vitálneho enzýmu potrebného na produkciu pohlavných hormónov nadobličkami. Preto v ženskom tele začína mechanizmus produkcie nadmerného množstva mužských hormónov, čo má negatívny vplyv na vývoj dieťaťa, čo vedie k vážnym následkom.

Ako sa zbaviť nechcených vlasov na brade?

Ak sú vlasy na brade žien iba estetickým problémom, existuje veľa spôsobov, ako ich odstrániť: voskovanie, laserové odstránenie chĺpkov, bielenie vlasov. Všetky tieto metódy poskytujú len dočasné výsledky. Ak vlasy na brade žien rastú v dôsledku hormonálnych porúch, je potrebné poradiť sa s lekárom.

Ako vidíme, vlasy na brade žien sa objavujú z rôznych dôvodov: od hormonálnych porúch až po kongenitálne ochorenia. Každý vyžaduje špeciálne riešenie. Ak máte tento problém, mali by ste navštíviť lekára, ktorý vám pomôže určiť jeho príčinu, čo znamená, že je väčšia pravdepodobnosť, že vás ušetrí, aby ste museli odstrániť nechcené vlasy.

ZDROJ:headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>