Med s kurkumou je najsilnejšie antibiotikum na svete, túto kombináciu si dokonca ani lekári nedokázali vysvetliť

Jedným z najrozšírenejších korení v dnešnej dobe je kurkuma. Ľudia ho väčšinou používajú v kuchyni kvôli jedinečnej príchuti, ale už mnoho storočí sa používajú v alternatívnej medicíne. Jej farba je jedinečná. Ľudia ju väčšinou používajú na tráviace ťažkosti, rany, žalúdočné problémy, menšie škrty a svalové vyvrtnutia. 

Množstvo vedeckých výskumov potvrdilo výhody, ktoré má kurkuma na naše zdravie. Koreň obsahuje aktívnu látku nazývanú kurkumín, ktorá môže zmierniť zápal, ale aj liečiť mnohé problémy s trávením. Podľa niektorých odborníkov môže kurkumín tiež pomôcť ľuďom predchádzať rakovine. Je plná antifungálnych a antibakteriálnych vlastností, ktoré nám môžu pomôcť proti mnohým rôznym baktériám.

Štúdie tvrdia, že kurkumín môže pomôcť bunkám prežiť v prípade závažného zápalu. Tiež chráni DNA. Má vplyv na 700 génov v našom tele a lieči viac ako 160 zdravotných problémov. Jeho protizápalové vlastnosti nám môžu pomôcť liečiť stavy, ako je osteoartritída.

Mnohí odborníci tvrdia, že kurkuma nám môže pomôcť liečiť problémy:

  • s pečeňou
  • respiračné problémy
  • autoimunitné poruchy
  • neurologické problémy
  • obsahuje zlúčeninu nazvanú turmerón, ktorá môže dokonca slúžiť ako prirodzený prostriedok proti Alzheimerovej chorobe
  • posilňuje funkciu nášho mozgu
  • opravuje mozgové bunky
  • zabráni akumulácii beta-amyloidového plaku v mozgu. To je považované za jeden z hlavných faktorov Alzheimerovej choroby.

Veľmi silné antioxidantové a protizápalové vlastnosti, ktoré má kurkuma, môžu pomôcť pri liečení mnohých druhov rakoviny, ako sú rakovina žalúdka, prsníka, pľúc, pečene a hrubého čreva. Má lepší účinok ako chemoterapia, pretože necháva zdravé bunky nedotknuté, kým ovplyvňuje zhubné bunky.

Kurkuma má lepší účinok, keď je kombinovaná s medom. Tento mix vám môže pomôcť proti mnohým baktériám, množíte mnoho prospešných baktérií v čreve a pod.

Pozrite sa na proces prípravy! 

zloženie:

  • 1 polievková lyžica práškovej kurkuma
  • 100 gr. medu

Príprava:

Tieto zložky skombinujte v sklenenej nádobe. Vezmite 1 čajovú lyžičku tohto lieku každú hodinu, ak máte ochorenie alebo chrípku. Druhý deň užívajte 1 čajovú lyžičku tohto lieku každé 2 hodiny. Užívajte rovnaké dávkovanie 3 krát nasledujúci deň. Uistite sa, že zmes ihneď neprehltnete! Mal by sa pomaly roztaviť v ústach. Kombinujte ju s šálkou čaju, aby ste získali optimálne výsledky.

ZDROJ:newdailyrecipes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>