Med dokáže zázraky, 5 medových tipov, po ktorej bude vaša pleť neuveriteľne žiariť

Med je zázračná potravina. Čoraz častejšie sa využíva vo farmaceutickom a v kozmetickom priemysle, a môže tak pomôcť nielen vášmu zdraviu, ale aj pleti a pokožke.

Med má zvláčňujúci a hydratačný účinok, čo sa cení najmä za chladného, daždivého a mrazivého počasia, ale aj pri nasledujúcom pobyte v suchých, vykúrených miestnostiach.

Med viaže vlhkosť, obsahuje výživné látky, má čistiace a antibakteriálne účinky, čím pôsobí liečivo a upokojujúco na pokožku. Okrem toho pleť krásne osviežuje, upokojuje podráždenie, tonizuje a vyživuje.

Ak sme vás ešte nepresvedčili o pozitívnych účinkoch medu, vedzte, že obsahuje monosacharidy, glukózu a fruktózu, vitamíny, minerály, kyseliny, stopové prvky a ďalšie látky. Tie majú výborné účinky na vnútorné zdravie a vonkajšiu krásu.
Vyskúšajte nasledujúce tipy na medové skrášlenie.

5 medových tipov, po ktorej bude vaša pleť žiariť

Pleťový krém a maska

Zohrejte 2 lyžičky kakaového masla a 100 g včelieho vosku. Zmes zrieďte podľa potreby olivovým olejom a vymiešajte na hmotu, ktorá bude mať krémové zloženie. Krém uchovávajte v chladničke v tégliku. Používajte zvyčajným spôsobom.
Tiež môžete skúsiť pleťovú masku. Zmiešajte dve lyžičky medu s dvoma lyžičkami smotany. Vymiešajte dohladka, naneste na čistú tvar a nechajte pôsobiť 20 minút.

Pre krásnu pleť

Zmiešajte 2 lyžice tekutého medu a 1 vaječný žĺtok, vymiešajte a naneste na čistú pokožku. Nechajte pôsobiť pol hodiny, potom masku umyte vlažnou vodou. Pokožka bude nádherne ružová, pretože vtiahne do seba výživné látky.
Trápi vás suchá pleť? Vyskúšajte iný medový trik. Zmiešajte štyri lyžice bieleho jogurtu s desiatimi rozdrvenými mandľami, pridajte štyri lyžičky tekutého medu a dve lyžičky oleja (mandľového alebo olivového). Zmes vymiešajte na hladkú kašičku, ktorú nanášajte na tvár a nechajte pôsobiť dvadsať minút.

Zábal na ruky

V miske zmiešajte dve lyžičky tekutého medu s jedným vaječným žĺtkom a lyžičkou olivového oleja. Neneste na ruky, navlečte si staré rukavice a nechajte 15 minút pôsobiť. Med výborne ošetrí popraskanú pokožku na rukách, pokožke dodá výživu, pôsobí aj proti bolesti z námahy, podporí harmonizáciu pokožky a žíl na vonkajšej strane rúk.

Zábal na vlasy

Jeden vaječný žĺtok, 5 lyžičiek tekutého medu a lyžičku olivového oleja vymiešajte na hladkú kašičku. Vmasírujte ju do umytých, ešte vlhkých vlasov, zabaľte do igelitu a uteráka. Nechajte pôsobiť aspoň dvadsať minút. Vlasy získajú výživu a pekný lesk.

Na pubertálnu pleť

Ak máte problém s akné na čele či nose (a máte pred diskotékou alebo nebodaj prijímačkami:-)), situáciu môžete zachrániť medovou náplasťou. Vymiešajte med s hrubou múkou na pastu, ktorú si naneste na tvár niekoľkokrát denne, najlepšie 2- až 3-krát. Pasta sa zmýva z tváre vlažnou vodou a niekoľkokrát denne treba užívať dávky medu po 30 gramoch (jedna čajová lyžička).

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>