Mávate neprekonateľnú chuť na sladké a škodí to vašej postave? Už ju mať nebudete, začnite piť tento nápoj

Máme pre vás spôsob, ako nabehnúť na zdravší režim a upravenie telesnej hmotnosti. Riešením sú semená sezamu obsahujúce veľké množstvo vápnika, ktorý sa ľahko vstrebáva do tela. Prečo máme chuť na sladké? Pretože nám chýba vápnik!

V prírode má vápnik sladkastú chuť a ak do pôdy bohatej na vápnik posadíte jahody, získate zdravú sladkosť. Predstavujeme vám exkluzívny recept na sezamové mlieko. Jeden pohár nápoja denne vám posilní kosti, zlepší fungovanie organizmu, zbaví vás prejedania a zbesilej chuti po sladkostiach.

 Sezamové mlieko

Potrebujete:

 • 100 g nepraženého sezamu
 • 2 ČL medu
 • 1 l vody

Príprava:

 1. Pred spaním si sezam namočte do studenej vody na 7-8 hodín. Niekde sa udáva 1-2 hodiny, ale mlieko bude chutnejšie, ak sezam pobudne vo vode dlhšie.

 1. Zlejte vodu a trochu ho opláchnite. Pridajte med a približne 1 pohár vody (210ml). Všetko zmixuje v mixéri až kým nezískate homogénnu konzistenciu. Mimochodom, med je voliteľná zložka a môžete ho nahradiť niekoľkými ďatľami, alebo sa rozhodnúť tak, že nepridáte žiadne sladidlo.

 1. Prilejte si aj zvyšnú vodu a všetko dobre premixujte.

 1. Mlieko by nemalo byť príliš husté – regulujte si to pridaním vody. Pre ešte lepšiu chuť si do toho pridajte aj štipku vanilky!

 1. Preceďte si všetko cez sitko alebo gázu.

 1. Výlisky nemusíte vyhadzovať: môžete ich pridať do pečenia a upiecť si z nich ovsené sušienky alebo sezamovú chalvu, kde si len zmiešate sezamové pyré s medom. Výsledok bude vynikajúci!

 1. Mlieko bude mať jemnú orechovú a sladkú príchuť. Môžete ho použiť na prípravu kakaa, pridať do kávy namiesto bežného mlieka alebo si s ním uvariť kašu.

 1. Aby ste sa zbavili chutí na sladké,  každý deň ráno si doprajte 1 šálku na prázdny žalúdok. Počas jedného týždňa si všimnete pozitívne výsledky!

100g sezamových semienok vám vynahradí dennú dávku vápnika, ktorý dokážete ľahko stráviť. 1 pohár tohto mlieka obsahuje 7-násobne viac vápnika, ako pohár bežného mlieka. Môžete ho dať aj vaším deťom a namiesto medu pridať banán. Je vhodný pre rastúci organizmus, ktorý si vyžaduje neustále posilňovanie kostí.

Sezamové mlieko vám zmení vaše chuťové preferencie a vy zistíte, že to, čo ste niekedy zbožňovali viete teraz s pokojom odignorovať. Po mesiaci konzumácie toho skvelého nápoja nespoznáte svoje vlastné telo!

ZDROJ: takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>