Matrac nestačí len vysávať. Sledujte, aká surovina vám môže pomôcť v jeho dôkladnom čistení

Jedno z najšpinavších miest v spálni je matrac, na ktorom spíte. Častice odumretej kože, prachu, vlasy, malé mikroorganizmy – je to všetko prítomné v matraci, a preto je čas spraviť dôkladné čistenie.

Teraz vám ukážeme metódu, ktorá trvá minimálne úsilie, ale dáva matracu pekný vzhľad a prekvapivú sviežosť.  Som rád, že sa s vami môžem podeliť o tajomstvo, vďaka ktorému je čistenie matracov  zábava!

Ako čistiť matrace

To znamená, že čistenie matraca je veľmi lacné a je v každom dome. Je dôležité vyčistiť matrace tak, 1 krát za 2 týždne – výsledok je vynikajúci a čistota zostáva po dlhú dobu.

Budete potrebovať:

  • jedlá sóda
  • vysávač
  • niekoľko kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja (voliteľne)

Ak chcete obnoviť a vyčistiť matrace, budete musieť nasypať jedlú sódu po celom povrchu a nechajte ju na chvíľu postáť. V závislosti na stupni znečistenia matraca, musí byť sóda nasypaná približne 15 minút až hodinu. A následne opatrne vysať matrac – a je hotovo!

Sóda pohlcuje nadmernú vlhkosť, odstráni zápach, očistí povrch matraca od patogénnych baktérií. Ak sa chcete zbaviť pachu matrace – pridať do sódy pred použitím niekoľko kvapiek esenciálneho oleja, napríklad s vôňou levandule. Sviežosť je úžasná …

Teraz radím všetkým, aby robili tento trik!

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>