Máte v chladničke 2 vajcia, jablká a mlieko? Ak áno, môžete si pripraviť túto fantastickú lahôdku

Milujete dezerty, ale nemáte na ich prípravu čas? A čo napríklad palacinky? Väčšina detí sa po nich môže utlouci, ale popravde, ako často je im alebo sami sebe doprajeme? Palaciniek s marmeládou alebo inou náplňou sa môže človek tiež pekne prejesť, a z toho dôvodu je prestane robiť. Zaručujeme Vám, že ak použijete nižšie uvedený recept na báječné jablčné palacinky, už nikdy nebudete chcieť iné.

 Palacinky, čo Vás vynesú do nebies

Tieto báječné palacinky majú totiž úplne jedinečnú a jemnú chuť, ktorá jednoducho dostane úplne každého. Skvelé na tom, že je pripravíte behom chvíľky, a navyše k tomu nebudete potrebovať hromadu ingrediencií, ako je tomu napríklad u iných prácnych receptov. Hlavné prísadou sú 2 vajcia, vďaka ktorým sú jablčnej palacinky tak senzačné.

 Jednoduchý recept zvládne každý

Ak ste ešte nikdy neochutnali niečo tak skvelého, ako sú jablčnej palacinky, je najvyšší čas to napraviť. Nemusíte zúfať a pracne hľadať nejaký podnik, kde palacinky robia. Dokonca sa ani nemusíte trápiť tým, že Vám to v kuchyni veľmi nejde, pretože tento recept je úplne jednoduchý.

Pripraviť tieto palacinky totiž dokáže každý kuchynský začiatočník a samouk. Uvidíte, že akonáhle ich urobíte, Vaša rodina a Vaši blízki priatelia si na nich maximálne pochutnajú. Radi sa k nim potom budete vždy vracať, a keď sa povedia palacinky, je celkom jasné, čo sa Vám vybaví ako prvé.

Budete potrebovať nasledujúce zložky:

Dokonca ani so zháňaním ingrediencií si nemusíte robiť veľké starosti. Všetko totiž už doma máte, a ak nie, ľahko to zoženiete v akomkoľvek obchode s potravinami. Na prípravu jablčných palaciniek tak budete potrebovať:

  • 5 jabĺk
  • 2 vajcia
  • 4 lyžice cukru
  • 100 ml mlieka

Samozrejmosťou je tiež múka, škorica, olej a štipka soli. Sami vidíte, že sa jedná o ľahko dostupné a zohnateľné ingrediencie. Nasledujúci postup sa Vám možno bude zdať totožný s receptom na klasické palacinky, ale verte, že zmeny tu sú. Je preto potrebné poriadne dodržať postup prípravy.

postup prípravy:

Dostávame sa k samotnému postupu prípravy. Vezmite si nôž a opatrne s ním olúpte jablká. Následne je na strúhadle nastrúhajte a zmiešajte ich s cukrom a škoricou. Do zmesi pridajte mlieko, vajcia a múku. Všetko dôkladne premiešajte, kým Vám nevznikne konzistentné hmota.

Na panvici si rozohrejte olej. Na miernom ohni pekne osmažte palacinky, kým nebudú krásne opečené. Potom ich odložte na pripravený obrúsok. Vo finále je z vyberte a ozdobte práškovým cukrom. Môžete pridať napríklad kúsok ovocia ako dekoráciu, ideálne je jabĺčko. Podávajte ako dezert, alebo len ako spestrenie krásneho dňa. Máte hotovo, dobrú chuť.

ZDROJ:sovkusom.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>