Máte skutovatenú pečeň? Zachráni vás toto ovocie, udrží ju v zdravom stave

Mastné ochorenie pečene je bežný stav. Stáva sa, keď sa v tele hromadí tuk, čo ovplyvňuje jeho základné funkcie a spôsobuje zápal. Mastné ochorenie pečene možno liečiť prijatím zmien stravovania a životného štýlu. Nižšie nájdete niektoré z najbežnejších druhov ovocia, ktoré pomáhajú liečiť tento stav.

Ovocie, ktoré vám môže pomôcť liečiť mastné ochorenie pečene

1. Tamarind

Poznáte silné vlastnosti tohto tropického ovocia? Vedci študovali toto ovocie a jeho výživovú hodnotu. V nasledujúcich odsekoch o nich budeme hovoriť podrobnejšie.

Tamarind je vynikajúci čistiaci prostriedok, ktorý pomáha pri trávení a chudnutí. Vďaka vysokému obsahu vlákniny a nenasýtených kyselín je tiež výborné pomáhať pri liečbe artériosklerózy. A samozrejme, môže tiež pomôcť s liečbou tukových ochorení pečene. Ale ako?

Tamarind má ochranné a dekongestívne vlastnosti, ktoré pôsobia na pečeň. Je to perfektné riešenie problémov so žlčovými cestami, pretože to môže pomôcť odtoku a uzdraveniu žlčníka.

Môže tiež mať čistiaci účinok a môže pomôcť znížiť hladinu cholesterolu znížením množstva tuku v pečeni.

Nečakajte na pridanie tohto ovocia do svojej stravy. Najlepší spôsob, ako jesť, je infúzia; máčajte okolo 30 gramov listov na liter vody. Odporúčame denne najmenej tri poháre vody.

2. Citrón, skvelý čistiaci prostriedok

Milujeme citróny. Pite pohár minerálnej vody zmiešaný s citrónovou šťavou každý deň, aby ste pomohli rýchlo liečiť mastné ochorenie pečene.

Citróny sú vynikajúce detoxikačné činidlo, bohaté na vitamín C a zdravé kyseliny citrónové. Ale najlepšie stráženým tajomstvom citrónov je to, že pôsobia ako zažívací prostriedok a pomáhajú telu rozkladať jedlo v žalúdku. Z tohto dôvodu je tráviaci proces jednoduchší a efektívnejší.

Aby som to zhrnul, citróny sú nástrojom, ktorý stimuluje zdravé trávenie a chráni pečeň vďaka kyselinám, ktoré obsahujú.

3. Osviežujúce výhody hrušiek

Ste fanúšikom hrušiek? Potom máte šťastie. Hrušky obsahujú nielen veľké množstvo zdravých výživných látok, ale sú tiež sladké a osviežujúce dobroty.

Hrušky sú ideálnym liekom na chudnutie vďaka svojmu vysokému obsahu vody a energii, ktorú dodávajú telu. Majú tiež vysokú koncentráciu fruktózy, čím sa stáva nevyhnutným ovocím pre tých, ktorí trpia cukrovkou.

Hrušky majú tiež dokonalé množstvo rozpustnej a nerozpustnej vlákniny na podporu eliminácie cholesterolu a na reguláciu črevnej funkcie. A samozrejme tiež pomáhajú bojovať proti zápche kvôli pektínu, ktorý obsahujú.

Je tu zábavná skutočnosť: jesť dve hrušky denne vám poskytne 20% odporúčaného denného príjmu vitamínu C, približne 10% denného odporúčaného množstva kyseliny listovej a veľkú dávku kompletného komplexu vitamínu B (B1, B2, a v menšom množstve B3 a B6) a vitamín E.

Všetky tieto veci robia hrušky vynikajúcou pomocou pečene. Ich organické kyseliny z nich robia prírodný prostriedok proti bolesti žalúdka zvýšením sekrécie žalúdočných štiav. To tiež čistí pankreas a pečeň.

Nezabudnite zahrnúť pohár svojej hruškovej šťavy alebo kúsky hrušky do svojej každodennej stravy, aby ste zostali zdraví.

4. Výhody melónovej šťavy a semien papáje
Vedeli ste, že melónová šťava a semená papáje sú skvelým prírodným liekom? Pitie pohára je skvelý spôsob, ako očistiť svoju pečeň a znížiť tukové zvyšky, ktoré sa v nej hromadí. To umožňuje vášmu „ľudskému laboratóriu“, pečeni, dokončiť základné funkcie, ako je produkcia žlče, podpora vstrebávania tukov a vitamínov a odstránenie toxínov a nadbytočného cholesterolu.

Pitie pohára každé popoludnie môže byť veľkou pomocou pri liečbe tukových ochorení pečene. A je to veľmi jednoduchý proces:

Aké prísady potrebujem?

  • Dva plátky melónu
  • Jedna pohár čerstvej vody
  • Dve semená papáje

Ako si pripravím nápoj?

Vložte všetky prísady do mixéra a dobre ich premiešajte. Nerob to; namiesto toho ho vypite pomaly a uistite sa, že budete žuť kúsky papájového semena. Výsledky uvidíte rýchlo vo svojom celkovom zdravotnom stave.

5. Perfektné vlastnosti jahôd

Okrem toho, že sú chutné, jahody sú skvelým prostriedkom na čistenie pečene a detoxikácie vášho tela.

Obsahujú vlákninu, vitamín C a antioxidant, ktorý nielen chráni vaše telo, ale tiež posilňuje váš imunitný systém. Prírodné kyseliny nachádzajúce sa v tomto ovocí môžu pomôcť chrániť vašu pečeň dezinfekciou a pôsobením ako protizápalové. Jahody majú tiež vysokú koncentráciu vody, čo môže pomôcť pri zadržiavaní tekutín, znížení hypertenzie a znížení kyseliny močovej.

Medzi ich mnohé výhody, jahody poskytujú draslík, horčík, železo, fosfor, jód a vápnik vo vašej strave. Keď sú v sezóne, mali by ste konzumovať najmenej sedem až osem jahôd za deň.

Môžete ich mať v lahodných smoothies alebo zdravých infúziách. Ak do infúzie pridáte trochu citrónovej šťavy, zostane vám skvelý detoxikačný nápoj, ktorý môžete pridať do svojho jedálnička.

ZDROJ:steptohealth.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>