Máte pocit, že váš mozog nefunguje tak, ako by mal, na vine môže byť týchto 5 výrobkov, ktoré zhoršujú jeho prácu

Mozog je krehký a mnohonásobne ho unavíme, bez toho, aby sme si to uvedomovali. Časť vecí, ktoré ubližujú nášmu mozgu, súvisí s jedlom. Veľa škodlivých produktov sú skryté v jedle a my ich nemôžeme vidieť. Tieto skryté komponenty sú to, čo zničuje náš mozog.

Do svojej mysle, aby fungovala optimálne, by sme sa mali vyhnúť všetky týmto produktom. Sú škodlivé pre mozog a môžu byť nahradené orechmi, lososom, morskými riasami a avokádom. Môžete tiež vykonávať činnosti ako hranie šachu alebo lúštením tajničiek, čo znižuje riziko poškodenia mozgu.

Ak chcete zabrániť chorobám, pozrite zoznam produktov, ktoré určite poškodia mozog, takže ich musíte dnes odstrániť z vašej stravy.

1. Cukor

Keď konzumujete nadmerne cukor, absorpcia proteínov z mozgu je prerušená, čo priamo ovplyvňuje ich vývoj podľa štúdie Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).

2. Lepok

Je obsiahnutý v cestovinách a ryži, je poburujúci komponent na mozog, čo spôsobuje nepríjemné účinky, ako sú bolesti hlavy, úzkosť a dokonca aj depresie, povedal David Perlmutter, autor neurológ „Grain Brain.“

3. Trans mastné kyseliny

Starší ľudia s vysokým obsahom trans-tukov majú po mnohých rokoch nižšie kognitívne schopnosti a ich mozgy sú menšie, podľa štúdie publikovanej v časopise Neurology.

4. Tofu

Jeho nadmerná spotreba je spojená so zlou pamäťou, najmä u ľudí starších ako 68 rokov. Toto je uvedené v štúdii.

5. Výrobky so sladidlami

Obsahujú veľké množstvo fruktózy, čo znižuje primeranú funkciu mozgu. V štúdii, ktorú vykonala Kalifornská univerzita, sa ukázalo, že potkany kŕmené touto stravou sa hladko pohybovali s menšími zručnosťami po labyrinte.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>