Máte doma dracenu? Pamätajte na túto veľmi dôležitú vec

Pri výbere izbových rastlín treba brať ohľad aj na domácich miláčikov. Niektoré druhy by im mohli uškodiť. Ktoré sú to a čo by sa mohlo stať?

Dracena

Máte dracenu? Pamätajte, že je jedovatý pre zvieratá. Preto by to malo byť dosť vysoká, pretože domáce zvieratá to nemôžu uhryznúť. Ak to začnú robiť, môže to pre nich byť dokonca smrťou. Poškodzuje vnútorné orgány, napríklad obličky.

Philodendron (filodendron)

Celá rastlina tochto rozšíreného druhu je jedovatá pre psy a mačky. Spôsobuje zápaly slizníc, kože a očí, opuch jazyka, slinenie, zvracanie, krvavú hnačku, kŕče a nadmerná konzumácia u mačiek spôsobuje trvalé poškodenie obličiek.

Aloe vera (aloe vera)

Šťava z aloe vera je jedovatá pre mačky a vtáky, pôsobí ako preháňadlo a mačkám môže trvalo poškodiť obličky.

Dieffenbachia (difenbachia)

Šťava z tejto rastliny je jedovatá pre všetky druhy zvierat, v tragickom prípade môže mať za následok až smrť. Príznaky sú zápal ústnej sliznice, zvracanie, krvavá hnačka, poruchy prehĺtania a dýchania.

Monstera (monstera)

Nebezpečná pre psy, mačky a hlodavce, príznaky otravy sú zápaly sliznice úst, žalúdka a čriev sprevádzaná krvavou hnačkou, zvracaním, slinením a problémami s prehltávaním.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>