Máte celulitídu? Nie ste s ňou stotožnená! Poradíme, ako s ňou vyhrať boj

Tenké, silné, môžu mať celulitídu, neexistuje pravidlo. Sedavý spôsob života, stimulanty a závislosti sú niektoré z príčin celulitídy. Pozrite sa, ako sa s tým vysporiadať.

Diéta

V prvom rade – DIETA! Do veľkej miery spôsobuje celulitídu. Pokúste sa vylúčené produkty z ponuky vylúčiť. Jedzte ovocie a zeleninu, vyhnite sa káve, cigaretám, alkoholu, pite veľa vody. Obmedzte tiež živočíšne tuky, soľ a cukor. Postupom času vám to môže skutočne pomôcť v tomto nerovnom boji.

Cvičenie

Sedavý spôsob života absolútne vedie k tvorbe celulitídy. Ak pracujete v kancelárii, nezabudnite po práci vykonávať akúkoľvek fyzickú aktivitu. Cvičenia v telocvični, joge, na bicykli, kolieskových korčuliach, všetko je lepšie ako celodenné sedenie. Celulitída sa vytvára na miestach, kde máme najviac tuku. Zbavte sa ho!

Masáže

Ukazuje sa, že masáž môže byť užitočná v boji proti celulitíde. Kozmetické salóny ponúkajú celý rad procedúr zahŕňajúcich masírovanie a drhnutie produktov špecifických pre pokožku. Takéto postupy sa však musia robiť veľa a sú veľmi drahé. Našťastie si môžete urobiť masáž sami doma. Na tento účel sú k dispozícii špeciálne nástroje za nízke ceny. Musíte to robiť pravidelne, aby ste videli zlepšenie.

Čínske bubliny

Endermológia, t. J. Čínska baňovacia masáž, je jedným z najlepších domácich prostriedkov na boj proti celulitíde. Poháre si môžete kúpiť v lekárni, na ošetrenie budete potrebovať aj olivový olej. Táto aktivita je bolestivá, preto by ste mali začať s malými oblasťami pokožky. Procedúra vykonávaná každý deň po dobu 3 týždňov vám poskytne viditeľné účinky. Bohužiaľ, nie každý ju môže používať, ľuďom s cievnou kožou a viditeľnými kŕčovými žilami sa neodporúča používať bubliny.

Anticelulitídové krémy a balzamy

Takéto špecifiká by sa mali používať iba ako podpora pri iných ošetreniach, áno, môžu to zvlhčovať pokožku, ale iba to, že sa trú do krému, nepomôže, napriek sľubom, ktoré počujeme v reklamách.

Opálenie

Toto nie je spôsob, ako bojovať proti celulitíde, ale samoopaľovací prípravok znižuje jeho viditeľnosť. Tmavšia pokožka trochu zakryje váš problém.

ZDROJ:kobieceinspiracie.pl

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>