Máte často sucho v ústach? Pozrite sa, čo to znamená a či je nutné sa znepokojovať

Máte často sucho v ústach? Tento príznak by vás mal znepokojovať. To nie je normálne a sucho v ústach môže naznačovať rôzne typy zdravotných problémov. Samozrejme preskočíme situácie, keď sú spôsobené napríklad vysokou teplotou vzduchu.

Príčiny sucha v ústach

Sliny sú navrhnuté tak, aby zvlhčovali naše ústa. Keď je príliš málo sucha. Je teda spojená s nedostatočnou produkciou slín. Preto by ste mali zvážiť, v ktorých situáciách sa to môže stať. Tu je niekoľko dôvodov:

 1. hormonálne poruchy
 2. menopauza
 3. tehotenstvo
 4. bulímia
 5. anorexia
 6. nízkorozpočtová strava
 7. infekcie
 8. fajčenie
 9. pitie alkoholu

Čo robiť, keď máme taký problém? Najlepšie je jednoducho vyhľadať lekára. Povedzte mu o príznakoch a pokúsi sa nájsť príčinu. Ešte viac, keď je problém chronický.

Keď sa zobudím, moje ústa sú suché

Toto je veľmi bežný pocit. Zobudíme sa v noci alebo ráno a cítime sucho v ústach. Dôvodom môže byť napríklad príliš suchý vzduch v spálni. Často sa vyskytuje problém, ktorý sa vyskytuje v zime, keď sa v spálni príliš zahrievame. Môže to byť tiež spôsobené chrápaním alebo dýchaním v ústach počas spánku. Toto je tiež situácia, ktorá si vyžaduje konzultáciu. Chrápanie alebo dýchanie ústami môže byť spojené s rôznymi zdravotnými problémami alebo nadváhou.

Ľudové lieky na liečbu suchých úst

Ak symptómy nie sú také výrazné, môžu sa eliminovať pomocou populárnych metód. Napríklad:

 • Vypláchnite si ústa vodou a citrónovou šťavou.
 • Mazte ​​pery alebo rohy úst s vazelínou, balzam.
 • Žuvacia guma, rozpustite pastilky, ktoré neobsahujú cukor.
 • Môžete vytvárať pleťové vody, zavlažovať, opláchnite a navlhčite ústnu dutinu glycerínom, vaječnými bielkami, živočíšnymi alebo rastlinnými olejmi.
 • Zdravý životný štýl, správna strava a hygiena. Tieto metódy pomáhajú zbaviť sa nepríjemného symptómu.
 • Ak chcete sledovať zuby, neustále navštevujte zubára na prevenciu.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>