Maškrťte zdravo: pripravte si zdravé Snickers tyčinky

Každý vie, že sladkosti nášmu telu neprospievajú a ešte sa navyše môžu negatívne prejaviť na našej postave. Takže keď už maškrtiť, tak zdravo.

Suroviny:

  • 100 g nelúpaných mandlí
  • 100 g nepražených a nesolených arašidov
  • kokosový olej (potrebovať budete asi 2 lyžice)
  • 1 malú plechovku kokosového mlieka (50 g)
  • mletý alebo strúhaný kokos (využijete len asi 1 polievkovú lyžicu)
  • 150 g datlí
  • kakao (potrebujete 1 lyžicu)

Postup:

Minimálne dve hodiny pred prípravou namočíte 50 g arašidov do vody. Na korpus nadrvíte mandle v mixéri, zmiešate s kokosom, štipkou soli a rozpusteným kokosovým olejom. Zmes natlačíte do menšej štvorcovej nádoby. Na korpus potom navrstvíme datľový karamel. Ten si pripravíte tak, že v mixéri dôkladne namixujete mandle na hutnú hmotu. Odložte na bok.

Do mixéra dáte pripravenej arašidy, z ktorých ste zliali vodu. Pridáte tuhú časť z plechovky kokosového mlieka a štipku soli. Poriadne zmixujeme. Túto zmes potom zmiešate s datľovú pastou. Ak bude príliš hustá, môžete pridať lyžicu rozpusteného kokosového oleja. Zmes rozotrite na korpus.

Zvyšné arašidy (50 g) opražíte na sucho na panvici alebo v rúre. Navrstvíme ich na datľovú zmes. V poslednom kroku potom zmiešate rozpustený kokosový olej s lyžicou kakaa. Zmesou polejete či pokvapkáte snickers hmotu. Všetko dáte stuhnúť do chladničky aspoň na dve hodiny. Potom vyberiete, nakrájate na tyčinky a môžete maškrtiť podľa ľubovôle.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>