Maska a krém z tak úžasného produktu, ako je tento vám zaručia nádhernú a bezchybnú pleť

Každý z nás opakovane počuli, že jahody obsahujú veľa užitočných vlastností pre telo, vitamínov a minerálov, ale len málo ľudí vie, že môže byť použitý pre kozmetické účely.

Kozmetičky po celom svete, odporúčajú používať tieto bobule pre starostlivosť o pleť tváre. Jahoda je bohatá na draslík, horčík, vápnik, meď a fosfor. Zvlášť vhodné meď je považovaný vďaka svojej schopnosti stimuluje produkciu kolagénu , ktorý je zodpovedný za mladistvú kožu.

Pripravili sme pre vás recepty 3 úžasné produkty založené na jahodách, ktoré môžu byť bezpečne nahradené, ako prípravky z obchodov.

Jahodové produkty pre starostlivosť o pleť

Krém na tvár

V sklenenej nádobe, mix 0,25  jahôd, uhorkový džús alebo aloe šťavy a pridajte 100 g suchého bieleho vína.

Necháme zmes v priebehu dňa. Ak máte suchú kožu, môžete pridať do pleťového mlieka 0,25 množstva. Použite nástroj aspoň dvakrát denne.

To je najlepšie použiť krém ráno a večer pred spaním, ihneď po umytí. Má silný bieliaci účinok, takže ho možno použiť na boj proti pigmentovým škvrnám.

Tvárová maska

Z čerstvých jahôd  maska pomáha udržiavať jej mladistvý vzhľad. Ak máte normálnu pleť, potom si dajte jogurt, ak suchú- 100 g kyslej smotany, pre mastnú pleť je najlepšie používať kefír.

V mixéri 1-2 bobule jahôd , 1 petržlen a 1 stonku mäty. Rozdrviť tak, aby ste získali homogénny materiál. V závislosti od typu pokožky naliať hmotnosť do jogurtu, kyslej smotany alebo jogurtu. Pridajte 100 g škrobu a miešajte všetko dobre, aby zmes nemala hrudky.

Masku aplikujte s vatovým tampónom. Odporúčame, si dávať masku na úplne čistú pokožku. Naneste jahodovú zmes na tvár a nechajte ju po dobu 15-20 minút, po uplynutí času opláchnite teplou vodou..

Tieto postupy sú vhodné pre ženy všetkých vekových kategórií. Ak pravidelne používate nástroje, koža dáva tvári hydratáciu a získa zdravú farbu a lesk.

Nezabudnite zdieľať článok sa svojimi kamarátkami!

ZDROJ:SOVKUSOM.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>