Manželka nášho rodinného lekára vždy ošetruje hostí touto užitočnou liečbou. Teraz to robím aj ja rodine a priateľom!

Pravdepodobne viete o veľkých zdravotných výhodách surovej zeleniny a čerstvých zelených plodov. Ale je tu jeden výrobok, ktorý je užitočnejší v pečenej podobe než v syrovej, a to nie je zemiak. Nebudeme dávať hádanky, ale my to okamžite povieme – to je cibuľa. Ona vo svojej surovej forme je veľmi dôležitá pre telo, hoci mnohí ju obchádzajú bokom kvôli nie najpriaznivejšiemu vkusu v ústach. Ale po pobyte v rúre sa všetky jeho liečivé vlastnosti len zvyšujú.

Najpriaznivejšie je, že také jedlo je nielen užitočné, ale aj veľmi chutné. O tom, ako pripraviť cibuľu v rúre a jej priaznivom vplyve na zdravie, povieme teraz.

Ako piecť cibuľu v rúre

Obrovská výhoda pečenej cibule pred surovou je, že má veľmi zaujímavú pikantnú chuť a nezanecháva po sebe zlú vôňu. Preto bez strachu, môžete dať jesť tým, ktorí prídu na stretnutie alebo návštevu. Ak chcete čo najviac vyťažiť z tohto nezvyčajného jedla, musíte ho správne pripraviť.

Pečte cibuľu priamo s kožou pri teplote 100-150 stupňov po dobu 15-30 minút. Pre najlepší priaznivý účinok na zdravie by ste mali jesť polovicu strednej veľkosti ráno na prázdny žalúdok a polovicu 2-3 hodiny pred spaním. Môžete ju použiť aj ako obloha na ryby alebo mäso. Ukázalo sa veľmi chutná kombinácia. A teraz sa obráťte na užitočné vlastnosti tohto lahodného jedla.

UŽITOČNÉ VLASTNOSTI PEČENEJ CIBULE

  1. Pečená cibuľka normalizuje obsah cukru v krvi. Odporúča sa, abyju používali diabetici na udržanie normálnej funkcie tela.
  2. Často ju majú jesť tí, kto má problémy s koagulabilitou krvi. Po infarkte alebo mŕtvici lekári odporúčajú jesť pečúcu cibuľu denne. Pomáha cievam čistiť, zmierňuje aterosklerotické plaky.
  3. Pomáha normalizovať krvný tlak a tiež je ľahšie znášsť migrény.
  4. Pečená cibuľka sa môže nielen jesť, ale použiť ako masť. Aplikujte kašu z nej na to, aby neprechádzali vredkom a ranám, aby ste urýchlili proces hojenia tkaniva.
  5. Kompresie z tejto cibule majú dobrý antibakteriálny účinok. Môžu byť použité na liečbu hemoroidov, samozrejme pod dohľadom lekára.

Pri pravidelnom používaní môže pečená cibuľa ušetriť z mnohých ochorení a mať preventívny účinok.

Podeľte sa o tento úžasný liek so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach!

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>