Má 50 rokov a jej nohy vyzerajú ako by mala 20 rokov. Pozrite sa na jej tajomstvá, ako sa o ne stará

Mnoho žien venuje veľa pozornosti vzhľadu nohy. Aby boli mladé a príjemné na dlhý čas, potrebujú pravidelnú starostlivosť. Nemusí to byť drahé alebo časovo náročné. Všetko, čo musíte urobiť, je nasledovať tieto rady.

Popraskané kožné vrcholy nielen vyzerajú škaredo, ale môžu tiež spôsobovať nepríjemné pocity pri chôdzi. Všetko začína malými drsnými škvrnami, ktoré sa potom zväčšujú a rozbíjajú čoraz viac. V priebehu času sú praskliny hlbšie a infekcia sa vyskytuje. Radšej to nechajte. Preto je lepšie začať starať sa o ne ešte dnes.

Ako sa starať o svoje nohy doma

Naša liečba, ktorej cieľom je starostlivosť a oživenie našich nôh. Pridáme do nádoby olivový olej, kúsok jedlej sódy a mandľového oleja do teplej vody. Stačí len 15 minút. Táto zmes hydratuje naše nohy a vyživuje pokožku. Po nasiaknutí nôh používame pemzu na odlepenie mŕtvej kože.

Pamätajte však, že to nepreháňate. Príliš časté namáčanie nôh a použitie pemzy spôsobí citlivosť na citlivú pokožku. Preto to musíte robiť len raz týždenne a medzitým budete používať zostávajúce tipy.

Po exfoliácii kože s pemzou sa nohy stávajú mäkšie, ale je veľmi dôležité, aby sa v nasledujúcom štádiu navlhčili krémom. Voda všeobecne vysušuje pokožku a dobre ju poznáme. Okrem toho použitie pemzy odhaľuje citlivejšie vrstvy pokožky. Preto si pamätajte na neskoršie zvlhčenie.

Samozrejme, krém sa aplikuje na pôvodne vysušené nohy. Je tiež dôležité, aby krém absorboval pokožku čo najlepšie. To je dôvod, prečo mnohí ľudia odporúčajú fóliový zábal. Namiesto krému môžeme použiť aj prírodné liečivá, ako napríklad kokosový olej. Vo fólii nohy stačí držať 10 minút.

Všetky tieto postupy môžete robiť raz za týždeň. Môžete stráviť nejaký deň na oddych a postarať sa o svoje nohy. Vďaka tomu počas pravidelného používania tejto liečby zistíte významný rozdiel.

Ako sa starať o nohy – tipy

Tu sú niektoré ďalšie tipy, ktoré vám pomôžu starať sa o vaše nohy.

  1. Obmedzte nosenie tesnej obuvi na minimum
  2. Chráňte ich pred vystavením nadmernému teplu, aby sa zabránilo vysychaniu pokožky
  3. Umyte si nohy teplou vodou a neutrálnym mydlom každý deň
  4. Denne zvlhčujte nohy večer dokonca aj s najlacnejším krémm NIVEA

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>