Lepšie ako aspirín: 9 silných potravín, ktoré potláčajú bolesť a znižujú zápal

Bolesť a zápal sú stále spoločníkmi mnohých chorôb. Zdá sa, že existuje riešenie a je pomerne jednoduché. Napríklad použitie aspirínu alebo iných liekov proti bolesti.

Existuje však bezpečnejšia prírodná alternatíva medzi potravinami? Poznajme ich spolu!

Milióny ľudí trpia chronickými chorobami, ktoré sprevádzajú bolesť a zápaly. Odoberajú silu od ľudí, spôsobujú depresiu a podráždenosť. Chronická bolesť a zápal spôsobujú, že je ťažké užívať si život, znížiť ich sebavedomie a spôsobiť nespavosť. Každý vie, že bolesť zmierňuje lieky proti bolesti, ale s dlhodobým užívaním existuje veľa vedľajších účinkov. Našťastie máme k dispozícii prírodné produkty. Konkrétne potraviny, ktoré spolu s protizápalovými a analgetickými účinkami môžu výrazne zlepšiť zdravie človeka. V tomto článku sa budeme rozprávať o 9 potravinách, ktorých analgetické a protizápalové vlastnosti sú rovnaké ako analgetické a protizápalové vlastnosti ako aspirín. Pravidelné používanie týchto produktov prispieva k nástupu stavu dlhotrvajúcej úľavy. Máte o to záujem?

9 potravín, ktoré zmierňujú bolesť a znižujú zápal

1. Čerešne

Toto chutné bobule obsahuje antokyany. Znižujú zápal a zmierňujú bolesť. Cherry je tiež dobré použiť po tréningu na bolesť svalov.

2. Kurkuma

Tento koren je bohatý na kurkumín. Zmierňuje bolesť kĺbov, znižuje zápal. Kurkuma dokonca zaobchádza s fibromyalgiou.

3. Ananás

Zloženie tohto sladkého produktu zahŕňa bromelaín, ktorý pôsobí ako protizápalový prostriedok a proti bolesti.

4. Listové zelené listy

Listové zelené sú bohaté na kvercetín, ktorý má výrazný protizápalový účinok so širokým spektrom účinku. Zvýšenie používania listovej zeleniny tiež prispieva k úbytku hmotnosti, znižuje chronickú bolesť.

5. Kostný vývar

Ak chcete znížiť chronickú bolesť a akútne ataky bolesti, rovnako ako problémy so šupinami, zahrňte kostný vývar vo vašej strave. Aromatický kostný vývar je chutný a zdravý proti bolesti.

6. Brokolica

Jedlo brokolice, karfiol a biela kapusta pomáha eliminovať toxíny z tela. Tým zabráni vzniku zápalových ohnisiek prirodzeným spôsobom a prispieva k normalizácii tráviacich procesov.

7. Koreň zázvoru

Zázvor je skvelý proti bolesti. Zmierňuje migrény, ktoré nemôžu zvládnuť drogy. Používa sa na bolesť a zápal v kĺboch ​​(napríklad artritída), bolesti svalov a menštruácie. Čerstvé zázvor je dobré pridať do šťavy a smoothies.

8. Cesnak

Cesnak obsahuje síru. Síra má bohatý arzenál liečivých vlastností: znižuje bolesť, posilňuje imunitný systém, normalizuje trávenie a tiež znižuje pravdepodobnosť vzniku určitých typov rakoviny.

9. Ryby

Losos, tuniak, makrela, vďaka bohatému zloženiu vitamínov a nenasýtených mastných kyselín, zmierňuje bolesť, zlepšuje krvný obeh, pomáha pri zápaloch nervov a svalov.

Nezabúdajte však, že jedlo je tiež liek! Uvedené produkty sú základom protidrogovej a protizápalovej diéty. Prispieva k tomu, že bolesť a zápal budú slabšie a menej, dokonca dokonca úplne zastavené.

ZDROJ:headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>