Lekári prezradili zoznam, ktoré nápoje sú najlepšie v boji proti vysokému krvnému tlaku

Štvrtina svetovej populácie po 40 rokoch trpí vysokým krvným tlakom.

Lekári povedali nápoje, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s hypertenziou, horšie ako lieky predpísané lekárom. Toto je hlásené Accents.

Hypertenzia je považovaná za jednu z najbežnejších chorôb a vyžaduje si osobitnú pozornosť u ľudí stredného veku.

Napriek tomu, že lieky, ktoré znižujú krvný tlak, by mal predpisovať iba lekár, existuje zoznam nápojov, ktoré pomáhajú pri systematickom používaní stabilizovať a znižovať krvný tlak.

Ibištek

Ide o šťavy z ibišteka, paradajok a granátového jablka, ako aj o zelený čaj. Hibiscus obsahuje antokyány, ktoré pomáhajú znižovať krvný tlak vďaka priaznivému účinku na steny krvných ciev a čistia ich.

Granátové jablko

Systematické používanie skutočnej šťavy z granátového jablka povedie k skutočnosti, že horný ukazovateľ tlaku sa v priebehu času stabilizuje. Odporúča sa piť nápoj v množstve najmenej 150 ml denne.

Paradajková šťava

Paradajková šťava zabraňuje tvorbe krvných zrazenín v krvných cievach, ako aj zápalovým procesom. Paradajková šťava by sa však mala konzumovať bez soli.

Zelený čaj

Zelený čaj nielen tónuje telo, ale pomáha ráno sa zobúdzať, nie horšie ako tradičná káva, ale tiež pomáha znižovať vysoký krvný tlak. Preto lekári odporúčajú denne piť čerstvo uvarený zelený čaj.

Ananásová šťava

Pripomeňme, že sme už skôr uviedli, že ananásová šťava je najlepším nápojom pre pacientov s hypertenziou, pretože pomáha normalizovať krvný tlak. Je nasýtený draslíkom, vďaka čomu je telo zbavené prebytočného sodíka.

ZDROJ:cursorinfo.co.il

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>