„LEKÁRI NEPOMÔŽU“: JAPONSKÝ ŠPECIALISTA NA INFEKČNÉ CHOROBY PREDPOVEDÁ DRUHÚ VLNU KORONAVÍRUSU

Lekár sa domnieva, že nových prípadov bude oveľa viac ako v súčasnej epidémii.

Akihiro Sato, populárny lekár pre infekčné choroby v Japonsku, hovoril o nevyhnutnosti druhej vlny COVID-19. Verí, že druhý príchod koronavírusu ovplyvní oveľa viac ľudí ako teraz.

„Doteraz bolo v Japonsku a ďalších krajinách veľmi málo pozitívnych reakcií na testy na protilátky. To znamená, že zvyšok populácie, asi 99 percent, neochorel. Je teda možné, že počet infikovaných počas druhej vlny bude väčší ako počas prvej. Keď 60 percent má protilátky, potom nová vlna infekcií nie je strašidelná a nebude sa šíriť ďalej, ale stále je to veľmi ďaleko, “predpovedá odborník.

Špecialista na infekčné choroby zároveň vidí hlavné nebezpečenstvo druhej vlny v tom, že systém zdravotnej starostlivosti, hoci už prešiel pandemickým testom, nemusí byť pripravený prijať obrovské množstvo pacientov naraz .

„Problémom je počet – 99 percent nebolo chorých, takže ak je veľa z tohto počtu, ktorí potrebujú hospitalizáciu, budú tu ťažko chorí pacienti, ktorí kvôli nedostatku miest nebudú môcť byť prijatí do nemocnice. Ak je šírenie choroby rýchle, nebudú postele, nebude dostatok mechanických ventilačných zariadení, lekári nebudú môcť pomôcť vážne chorým pacientom. V tejto situácii nemôžu byť zachránené ani tie životy, ktoré mohli byť zachránené v iných podmienkach. Toto je najhorší scenár. Ak dôjde k prudkému nárastu infekcií, potom sú obete nevyhnutné, “uviedol Sato.

Podľa jeho názoru, kým sa neobjaví účinná vakcína, COVID-19 môže prichádzať vo vlnách a my sa budeme musieť vyrovnať s existenciou sebaizolácie počas aktivity koronavírusu a medzi voľným životom.

„Môže sa stať, že nebude existovať iba druhá vlna, ale aj ďalšie, a my budeme žiť v po sebe nasledujúcich obdobiach sebaizolácie a oslabenia obmedzení. Rovnako ako v Kórei opäť ohlásili zavedenie režimu vlastnej izolácie z dôvodu nárastu infekcií. Niečo podobné sa možno stane v iných krajinách, “urobil bezútešnú predpoveď vývoja udalostí špecialista na infekčné choroby.

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>