Kurkuma je užitočná, ale aj nebezpečná … 6 skupín ľudí, ktorí by toto korenie mali na kilometer obchádzať

Kurcuma je užitočné korenie, ktoré sa používa v mnohých jedlách. O jeho výhodách vieme veľa, ale napriek jeho prirodzenosti môže byť tento produkt toxický. Pravda, len pre určité kategórie ľudí.

Kurkuma nespôsobí významné vedľajšie účinky, ale však existujú ľudia, ktorí po požití potravín s kurkumou pozorujú nevoľnosť, závrat, hnačka a žalúdočné ťažkosti. Ak kombinujete kurkumín s čiernym korením, môže to viesť k zmenám v krvi.

Pozrite sa pozorne na nasledujúce skupiny ľudí. Ak patríte aspoň k jednému z nich, vzdajte sa kurkuma!

1. Ľudia s tráviacimi poruchami

Podľa Marylandskej univerzity môže kurkuma viesť k zvýšeniu žalúdočnej kyseliny v kombinácii s antacidovými liekmi ako sú Pepsid, Nexium, Tagamet, Zantak. Kurkuma obsahuje ostrosť a kvôli tomu môže jeho dlhodobé užívanie viesť k poruchám žalúdka.

2. Ľudia s problémami so žlčníkom

Kurkuma môže len zhoršiť problémy s žlčníkom, takže by ste sa mali vyhnúť tomuto koreňu, ak máte obštrukciu žlčových ciest alebo žlčové kamene.

3. Ľudia, ktorí majú obličkové kamene 

Jedenie kurkumy vo veľkom množstve vedie k tvorbe obličkových kameňov. Tento koreň obsahuje rozpustné oxaláty, ktoré sú schopné viazať vápnik. V dôsledku toho sa vytvára nerozpustný oxalát vápenatý, ktorý tvorí takmer 75% všetkých obličkových kameňov. Ľudia náchylní na urolitiázu by sa mali vzdať kurkumy alebo obmedziť spotrebu oxalátov na menej ako 50 mg denne.

4. Ľudia s cukrovkou

Kurkuma má schopnosť znížiť hladinu cukru v krvi, ale stále spotrebuje korenie v extrémne nízkych dávkach.

5. Tehotné a dojčiace 

Čaj s kurkumou alebo chutnými pokrmmi s týmto korením je celkom nebezpečný pre tehotné ženy. Pamätajte si, že kurkuma je schopná stimulovať maternicu a vo veľkom počte dokonca spôsobiť menštruáciu.

6. Ľudia sa pripravujú na operáciu 

Ľudia, ktorím majú robiť operáciu, je potrebné zastaviť konzumáciu kurkumy 2 týždne pred operáciou. Kurkuma ovplyvňuje zrážanlivosť krvi a môže to viesť k ďalšiemu krvácaniu počas a po operácii.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>