Kuracie mäso v melóne: vynikajúci recept na obed, ktorý vás určite prekvapí

Ako preferujete varenie kurčaťa? V rúre, na panvici alebo na grile? Nech už si vyberiete ktorúkoľvek metódu, pravdepodobne nebudete vo svojom recepte skúšať melón! Ale márne! V tomto balóne chutí nielen mäso.

Ak chcete variť nezvyčajné kurča, potrebujete kôru zostávajúcu z melónu. Aby ste to dosiahli, budete sa musieť pokúsiť orezanie tak, aby sa kôra nepoškodila. A omáčka, ktorá sa použije na marinádu, ešte viac nezvyčajnú chuť jedla.

Kuracie recept na melón

Zložky:

  • šupka z 1 melónu
  • malé kurča (s hmotnosťou jedného kilogramu alebo viac)
  • citrón
  • 150 ml sójovej omáčky
  • korenie podľa chuti a soli

Metóda varenia kurčaťa v melóne

Najprv musíte pripraviť omáčku a na kura. Za týmto účelom zmiešajte sójovú omáčku, korenie a strúhanú citrónovú kôru. Hotová marináda sa kompletne natrie na kura a nechá postáť. Citrón sám musí byť vložený dovnútra. Kým omáčka nasiakne kurča, pripravte šupku melónu. Ak chcete jemne nakrájať melón, odstráňte vrchnú časť a vyberte buničinu. Je vhodnejšie použiť lyžicu, ale môžete použiť aj iné príbory. Zospodu urobte aj malý rez, aby ste zaistili stabilitu. Horná časť by mala byť nakrájaná dostatočne na to, aby kura celkom zapadlo do vnútra. Potom položte odrezanú kôru.

Predhrejte rúru na 200 stupňov a potom vložte naplnený melón dovnútra. Na tento účel použite plech na pečenie alebo iný pekáč. Kura sa pečie asi 2 hodiny. Vezmite prosím na vedomie, že v tomto procese je dôležité časté oblievanie kuraťa, ale opatrne. Na konci varenia nakrájajte kôru, aby ste odstránili hotové kurča. Podávajte jedlo s omáčkou z melónu. Na prílohu podávajte ryžu.

Dúfame, že jedlo podľa tohto nezvyčajného receptu vás nesklame!

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>