Kto potrebuje posilniť svoju imunitu, môže siahnuť po tomto zázračnom nápoji. Nakopne vás do náročného dňa a pomôže vyhnúť sa chrípke

Ak chcete svojmu telu pomôcť a dopriať si pevné zdravie, tento recept je pre vás ako stvorený. Tento jednoduchý koktail recept podporí váš imunitný systém a skvele vás nakopne do náročného dňa.

Smoothie s kivi

Na smoothie budete potrebovať:

  • 1 zrelé kivi
  • 200 ml jogurtu
  • štipku mletej škorice

Pri výbere jogurtu je to len na Vás. Môžete si vybrať s vyšším alebo nižším obsahom tuku, tiež si môžete zvoliť príchuť.

Ako na to?

Kivi si očistíme, umyjeme a nakrájame na menšie kusy, ktoré vložíme do mixéra. Následne pridáme jogurt a škoricu. Necháme chvíľu rozmixovať a voálu! Perfektné smoothie máme na svete.

Každá jedna surovina, ktorá je uvedená v recepte má vlastnosti, ktoré sú užitočné nielen pre našu imunitu ale aj pre celý organizmus.

Liečivé vlastnosti surovín, ktoré sa nachádzajú v tomto nápoji

Kiwi

Ovocie kivi v priemere obsahuje až 75 mg vitamínu C a 2,5 mg vlákniny. Napomáha čistiť cievy a zároveň zabraňuje tvorbe krvných zrazenín. Pravidelná konzumácia kivi znižuje riziko vzniku aterosklerózy, Parkinsonovej choroby, zlyhanie srdca a dokonca aj rakovinových ochorení.

Kefír

Kefír má pozitívny vplyv na črevnú mikroflóru. Obsahuje vápnik, bielkoviny a cenné vitamíny. Má tiež imunostimulačné účinok a zároveň odstraňuje únavu. Nezabúdajte na to, že je najlepšie konzumovať kefír, keď má izbovú teplotu.

Škorica

Škorica obsahuje veľa minerálnych látok, medzi ktoré patria: vápnik, draslík, železo, horčík, zinok a fosfor. Vo škoricu tiež nájdeme aj prospešné vitamíny C, A a D. Toto chutné korenie má antiseptický účinok, stimuluje produkciu inzulínu a znižuje hladinu cukru v krvi. V neposlednom rade má pozitívny vplyv aj na funkciu mozgu a očí.

Jesť či piť kiwi by ste mali hlavne v tomto chladnom období, najlepšie pred spánkom. Takmer okamžite budete cítiť nárast sily a skvele tak predídete prechladnutiu.

S týmto nápojom sa vyhnete chrípke, prechladnutí, ale aj bolesti v krku. Určite ho vyskúšajte a sami uvidíte aké účinky má.

ZDROJ:sovkusom.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>