Kto nepije kávu, robí veľkú chybu. 7 faktov vás presvedčí o tom, že je to takmer najzdravší nápoj na svete

Káva je jedným z najvýhodnejších nápojov na svete. Okrem toho, že nás ráno prebúdza, nápoj ponúka aj mnohé zdravotné výhody. Počas celej histórie veľké mysle ako Beethoven a Voltaire vypili viac ako 50 šálok kávy denne a považovali za elixír pre svoje zdravie.

Nižšie nájdete hlavné dôvody, prečo by ste každé ráno mali piť horúci pohár kávy a ponúkame recept na ľadovú kávu, ktorú si zamilujete.

Zvyšuje funkciu mozgu

Šálka ​​kávy v dopoludňajších hodinách zlepší vašu pozornosť a zamerať sa a pridávanie  cukru do nej zvýši vašu energetickú hladinu takmer okamžite. Odporúčame vám však piť kávu po raňajkách, aby ste predišli problémom s trávením.

Zvýši váš krvný tlak

Ak máte problémy s nízkym krvným tlakom raz za čas, šálka kávy ho môže okamžite zvýšiť.

Posilnite svoj imunitný systém

Niekoľko štúdií potvrdilo, že káva môže posilniť imunitný systém a výrazne znižuje riziko predčasnej smrti. Káva tiež chráni orgány, ako je pečeň a srdce, pred poškodením. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov odporúčame konzumovať čerstvo zomletú kávu miesto instantnej kávy, ktorá nemá živiny a neponúka žiadne zdravotné výhody.

Liečia bolesti hlavy

Ak trpíte bolesťami hlavy a migrénami, pitie šálky silnej kávy môže pomôcť. Nesmie byť taká účinná ako niektoré lieky proti bolesti, ale nepoškodí vaše zdravie rovnako ako oni.

Zvyšuje vašu pamäť

Káva obsahuje silné stimulátory, ktoré zlepšujú vašu mozgovú funkciu a pamäť.

Podporuje stratu hmotnosti

Káva výrazne urýchľuje funkciu vášho metabolizmu, čo nakoniec povedie k úbytku hmotnosti. Keď sú hladiny leptínového hormónu v tele nízke, systém začne ukladať tuk a zvyšuje váhu každý deň. Našťastie, káva môže zvýšiť produkciu leptínu a podporiť chudnutie.

Skvelý a zábavný spôsob, ako konzumovať viac kávy

Vytvorte si svoju obľúbenú šálku kávy a nechajte ju vychladnúť, potom ju nalejte do misiek na kocky ľadu a vložte ich do mrazničky.

ZDROJ:homehealthyrecipes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>