Krásna môžete byť aj vďaka citrónom. Úžasné tipy pre krásu s citrónovou šťavou

Citrón je veľmi bežne nájdená zložka v našich kuchýň. Jedná sa o veľmi univerzálnu prísadu. Od použitia v energetických nápojoch a chladiacich prostriedkoch v lete až po použití náleve alebo pri pridávaní extra chuti do jedla má mnoho využití. Ale má aj veľa prínosov pre zdravie a krásu! Čítajte ďalej, aby ste vedeli o najlepších 10 výhodách zdravia a krásy citróna.

Pomáha pri liečbe lupín

Existuje mnoho šampónov proti lupinám, ktoré sú k dispozícii na trhu, ale väčšina z nich nie je afektívne, a tie, ktoré pracujú, skončia vysychaním vlasov. Prečo neskúsiť tento domáci liek, ktorý skutočne pomôže efektívne znížiť lupiny bez sušenia vlasov a pokožky hlavy.
Jediné, čo musíte urobiť, je nanášať citrónovú šťavu na pokožku hlavy o pol hodiny pred šampónovaním vlasov a určite uvidíte významné zníženie lupín po každom použití, pretože citrón má antibakteriálne vlastnosti, ktoré môžu pomôcť pri liečbe lupín prirodzene.

Pomáha robiť nechty dlhšie a silnejšie

To môže byť prekvapivé, ale áno, to je úplne pravda! Lemon môže byť použitý k tomu, aby vaše nechty rástli rýchlejšie a tiež pomáha pri bielení nechtov a spevňovanie. Pre tento mix citrónovej šťavy s cesnakovou pastou a pravidelne ju aplikujte na špičku nechtov pravidelne po dobu jedného týždňa. Budete si všimnúť viditeľného rastu vašich nechtov tiež to pomôže, aby vaše nechty silnejší zníženie lesklé vyzerá žlté nechty

Citrón na tmavé a hrubé kolená a lakte

Drsné, stmavené kolená a lakte sú bežným problémom. Citrónová šťava obsahuje kyselinu citrónovú, ktorá je prirodzeným bieliacim činidlom. Používanie citrónovej šťavy na lakte preto môže pomôcť k zosvetlenie pokožky.

Pomáha pri bielení zubov

Budete musieť počuť, že citrónová šťava môže pomôcť pri odstraňovaní škvŕn od oblečenia, ale nielen to, že pomáha pri odstraňovaní zubných škvŕn a pomáha im pri vytváraní bielych
Zmiešajte citrónovú šťavu v Sode a naneste túto zmes na zuby a použite zubnú kefku
Pranie. Po 10-12 minútach opláchnite zuby Pravidelne vám môže poskytnúť viditeľne biele zuby lacno

Pomáha odstraňovať akné a vyrážky

Lemon má antibakteriálne a protizápalové vlastnosti. Funguje skvele pri odstraňovaní nečistôt v koži hlboko. To činí citrón veľmi účinný pri znižovaní akné a pupok.
Aplikujte trikrát týždenne medové a citrónovej tvárovej balenie a získate požadované výsledky. Pravidelné používanie tiež pomôže znížiť škody a vrásky.

Pomáha pri liečbe čiernych bodiek

To je opäť prekvapivý prínos použitia citróna. Lemon môže pomôcť pri znižovaní čiernych bodiek predtým, než si dokonca uvedomíte. Vezmite si polovičný rez citrón a pravidelne stlačte šťavu na tvár po dobu jedného týždňa. To naozaj pomôže vyblednúť vaše čierne hlavy. Alebo môžete masáž medu a citróna na tvár pravidelne po dobu jedného týždňa.

Pomáha zbaviť sa zlého zápachu nôh

Mnohí z vás budú musieť prežiť problém spocených a zapáchajúcich nôh. citrón môže pomôcť okamžite odstrániť tento nežiaduci zápach. Zmiešajte niekoľko kvapiek citrónovej šťavy v horúcej vode a namočte do nej nohy po dobu 15 minút.
To nielen pomôže zbaviť páchnuce nohy, ale tiež pomôže efektívne vyčistiť a odstrániť suchú pokožku.

Citrón pre strie

Lemon je prírodný Exfoliator pleti. Použitie citrónovej šťavy môže pomôcť účinne odstrániť mŕtve kožné bunky. Nie je to len Exfoliator, ale tiež účinný prírodný hydratačný prípravok, ktorý pomáha pokožke udržať si vlhkosť, takže je mäkká, pružná a hydratovaná. Jedná sa o super-rýchle domáce riešenie pre striách, pretože citrón je známy pre bieliace vlastnosti. Citróny odstraňujú mŕtvu pokožku a strely rýchlejšie zmizne

 

Zosvetlenie podpazušia

Zmiešajte citrónovú šťavu a cukor. Aplikujte na podpazušie a nechajte 10 minút. Koža jemne pokožku odstráňte, pretože granule cukru drví mŕtvu pokožku. Po 5 minútach umývaní použite normálnu vodu. Osušte a aplikujte ľubovoľný hydratačný prostriedok podľa vášho výberu. Alebo môžete namiesto cukru použiť tiež hnedý cukor.

Pomáha pri riešení spaľovaní slnkom

Slnečné popáleniny sa niekedy ťažko riešia a môžu sa cítiť nepohodlne a tiež neatraktívne. Verte, alebo nie citrón môže pomôcť pri poskytovaní úľavy od slnenie. Miešanie citrónovej šťavy v rovnakom množstve vody a umývanie tváre s ňou môže pomôcť pri zmiernení slnečných popálenín a ich uzdravenie účinne zabraňuje odlupovanie kože a ďalšiemu poškodeniu kože.

Citrónová šťava na vlasoch poskytuje úžasný efekt osvetlenia vlasov

Pre zosvetlenie normálnych vlasov. Zmiešajte citrónovú šťavu a čaj dohromady v odmerke. Nalejte zmes do rozprašovacej fľaše. Nastriekajte zmes na vlasy, kým vaše vlasy nie sú vlhké.

ZDROJ:cs.mrfiru.info

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>