Konečne som našla liek na moje strašne opuchnuté nohy, odporúčam každému, budete veľmi spokojní

Ak ste niekedy zažili opuchy nôh (alebo vašich rúk alebo nôh), viete, aké bolestivé to môže byť.

Existuje veľa dôvodov, prečo sa môže vyskytnúť tento opuch, známy ako edém alebo zadržiavanie tekutín v tele:

  • Sedavý životný štýl – príliš dlho sedieť alebo zostať v jednej polohe
  • Jedzte príliš veľa spracovaných potravín a potravín s vysokým obsahom soli
  • Zlý obeh
  • PMS
  • Vedľajšie účinky niektorých liekov
  • Tehotenstvo

Trocha opuchov na nohách môže byť často normálny napríklad po státí alebo sedení počas dňa alebo počas tehotenstva, ale chronický opuch nôh a členkov – periférny edém – môže tiež signalizovať závažnejší základný problém, napríklad ochorenie obličiek, zlyhanie srdca. alebo ochorenie pečene, preto je vždy lepšie konzultovať s lekárom, ak tento opuch pretrváva.

Pre prípady občasného opuchu však existujú bylinné prostriedky, ktoré môžu byť užitočné pri znižovaní opuchu a pomáhajú telu eliminovať nadbytočné tekutiny. Jedným z takýchto byliniek je petržlen.

Hippocrates to odporúčal

Prihláste sa do nášho bezplatného denného spravodajcu.
Získajte denné tipy na zdravie a exkluzívne ponuky dodávané priamo do vašej doručenej pošty.

Slovo petržlen je v skutočnosti odvodené od dvoch gréckych slov: „petrose“, čo znamená hornina, pretože sa často objavuje cez skalnatý terén a kamenné múry; a „selén“, starodávne meno zeler. Keď to dáme dokopy, znamená to „skalný zeler“.

Existujú v podstate dva druhy petržlenu – kučeravá petržlenová vňať a talianska petržlenová vňať (ploché listy), ktoré majú tendenciu byť ťažšie z nich.

Kým petržlen sa používa ako ozdoba v takmer každej reštaurácii a dome v Severnej Amerike, častejšie ako ne, máme tendenciu ho vyberať z misky a nechať ho nabok.

Štúdie však ukazujú, že príjem potravy z petržlenovej vankúše vás môže ochrániť pred rôznymi chorobami a ochoreniami vrátane porúch trávenia, porúch močových ciest, menštruačnej bolesti, astmy, alergií, ako aj zníženia krvného tlaku, zlepšenia zdravia kostí, dych a dokonca pomoc pri bronchitíde.

V staroveku odporúčal Hippokrates petržlen ako všeobecnú tonikum pre obličkové kamene a reumatizmus, ako aj antidotum proti jedu. A podľa „The Green Pharmacy Herbal Handbook “ je petržlen vynikajúci diuretikum, ktoré pomáha obličkám odstraňovať prebytočné tekutiny z tela (opuchy).

ZDROJ:DailyHealthPost

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>