Konečne dobrá správa! Vedci potvrdili, že pitie piva je dobré pre naše zdravie

Na potešenie fanúšikov omamných nápojov vedci potvrdili, že pitie piva je dobré pre zdravie! Skeptici pravdepodobne neuveria, ale sú to skeptici. A najprv vám ponúkame, aby ste sa oboznámili so zisteniami vedcov a až potom si za pohár nalejte.

Užitočné vlastnosti piva pre zdravie

1. Zhusnenie kostí

Podľa výsledkov výskumu sa zistilo, že pivo obsahuje vo svojom zložení kremík. Ale čo tento chemický prvok dáva ľudskému telu? Hlavnými výhodnými vlastnosťami kremíka je jeho schopnosť skombinovať kosti a svalové tkanivá, čo vedie k prvému zhusneniu. Mimochodom, najväčšie množstvo kremíka možno nájsť presne v tmavých pivách, takže vďaka jeho použitiu môžete zabrániť osteoporóze.

2. Nižší cholesterol

Keď pijete pivo, čím zvyšujete množstvo HDL (lipoproteín s vysokou hustotou), takzvaný „dobrý cholesterol“. Prečo je užitočné zvýšiť koncentráciu tohto typu cholesterolu? Faktom je, že HDL znižuje riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení (až o 30%!) A ateroskleróza.

3. Znižovanie rizika vzniku cukrovky

Vedecké štúdie ukázali, že ak pijete 0,3 litra piva denne, znížite riziko cukrovky druhého typu.

4. Boj proti obličkovým kameňom

Rovnaká fľaša piva, pité denne, pomáha znížiť riziko obličkových kameňov o 40%.

5. Boj proti rakovine

V štúdiu piva veľkého množstva piva sa našiel xanthohumol. Vďaka tejto látke sa zabráni aktivácii chemických karcinogénov a tým sa potláča riziko rakoviny.

6. Zabráňte demencii

Mimochodom, rovnaký xanthohumol môže zabrániť ľudskej demencii, pretože táto látka je vlastne silným antioxidantom. V dôsledku toho mierne dávky piva pomáhajú mozgu v dobrej kondícii. Buďte pozorní! Len prirodzené živé pivo je užitočné a jeho použitie by malo byť mierne!

Záver

Teraz, s úplným právom, ktoré nám prináša veda, želáme vám len zlepšiť svoje zdravie s pomocou opojného nápoja a získať nepochybne potešenie z jeho jedinečných chuťových vlastností!

ZDROJ:headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>