Kefírova diéta vám zaručí rýchlu stratu hmotnosti a nie len to, tento agent nasýti telo bielkovinami a tiež pomáha zbaviť sa edému

Nie je žiadnym tajomstvom, že kefír je plná krabica, ktorá obsahuje tuky, sacharidy a bielkoviny. Pre najmenšie deti, pečujúce matky kupujú alebo pripravujú vlastný kefír, pretože vedia o svojich užitočných vlastnostiach.

Vedci tvrdia, že kefír možno použiť na prevenciu chrípky, liečbu hypertenzie, pečene, gastrointestinálneho traktu a dokonca aj obezity. Tento zázrak-agent reguluje rýchlosť trávenia, nasýti telo bielkovinami a tiež pomáha zbaviť sa edému. Spotreba kefíru nepoškodzuje telo akýmkoľvek spôsobom a dokonca naopak pomáha obnoviť silu po dlhom prijatí škodlivých potravín.

Aby to pre vás malo veľký prínos, musíte ho vypiť na prázdny žalúdok kedykoľvek počas dňa.

Existuje niekoľko druhov kefírových diét.

Tieto 3 patria medzi najlepšie.

Uhorkovo kefírová diéta

Uhorkovo kefírová diéta je jednou z noviniek svojho druhu. Denná dávka obsahuje 1,5 litra kefíru a 1,5 kg uhoriek. Uhorka jemne rozmixujte a dôkladne premiešajte s jogurtom. Táto zmes sa má opiť počas dňa. Iba týždeň takého režimu pomôže zbaviť sa toxínov, pretože uhorka má silný diuretický účinok, takže poháňa všetku vodu v tele a zobrazuje všetko, čo s ňou „stagnuje“. Je kontraindikovaný u ľudí trpiacich chorobami tráviaceho traktu.

Kefír-jablková diéta

Táto kombinácia produktov je prekvapivo dobre vybraná, pretože jogurt a jablká spôsobujú žalúdočnú aciditu vďaka žalúdočnej šťave, ktorá produkuje žalúdok, neutralizuje sama seba. Je pravda, že takáto strava je trochu prísna, nie každý ju vydrží, ale výsledok sa ospravedlňuje. Schéma úbytku hmotnosti je veľmi jednoduchá. Prvé dva po sebe idúce dni musíte piť 1,5 litra kefíru denne. Nasledujúce dva dni musíte zjesť 1,5 kg jabĺk. A potom na ďalší deň, by ste sa mali znova jesť jogurtu.

Pruhovaná diéta

Jedná sa o najklasickejšiu a najšetrnejšiu stravu. Znamená to, že jeden deň vypijete 1,5 litra kefíru a druhý deň budete normálne jesť, ďalší deň „kefír“ a tak ďalej v kruhu. Jeho hlavnou výhodou je, že môže zostať dlhšie bez poškodenia zdravia. Počas takýchto obmedzení je potrebné piť veľa vody, môžete piť čaj bez cukru, nejedzte cukríky a pekárske výrobky.

ZDROJ:webvinegret.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>