Keď zistíte, na čo sú dobré dva orechy v ruke, hneď to budete chcieť vyskúšať

Pýtate sa, prečo 2 orechy. Toto cvičenie s orechmi zatiaľ pomohlo každému. Vážim si orientálne medicínu a myslím si, že táto metóda je vhodná pre všetkých, ktorí zažívajú veľký stres a nejaké napätie. V dnešnej modernej dobe je stres niečo „normálne“. Mnoho ľudí ho zažíva a každý sa s ním vysporiada inak. Ak chcete upokojiť svoje nervy a nemáte po ruke penovú loptičku, postačí vám aj dva nelúpané vlašské orechy.

Tým, že budete orechy v ruke presúvať, masírujete si nervové zakončenia, ktoré pomáhajú pri uvoľňovaní nervov. Navyše sa jedná o produkt z prírody, ktorý vám nenahradí žiadny masážny prístroj.

Ako na to?

Do každej ruky vezmite dva orechy a točte ich do kruhu. Kruhový pohyb zabezpečí, že prejdete po všetkých nervových zakončeniach, ktoré sú úzko pri sebe. Následne si orechy prechádzajte aj po stredu dlane smerom od spodku k prstom. Jemne premasírujte aj končeky prstov. Celé cvičenie by malo trvať približne 10 minút, ale ak vám je príjemne, môžete v masáži pokračovať aj dlhšie.

Stres a napätie vznikajú vtedy, keď nepočúvate svoje vnútro, svoje telo, svoj vnútorný hlas a zabúdate na svoje skutočné pocity. Uvedomte si, že zdroj rovnováhy a harmónie sa nachádza vo vás.

Každý z nás by mal mať niekde v duši miesto, kde bude môcť relaxovať a kde nájde vnútornú rovnováhu. Skúste ísť do prírody, kde sa dá načerpať naozaj veľké množstvo energie. Skúste sa na svoje problémy pozerať z diaľky a s pokojom. Niekedy postačí len na chvíľu zavrieť oči a myslieť na niečo pekné. Prípadne skúste metódu usmívaní sa. Usmievajte sa po dobu 30 sekúnd. Je vedecky dokázané, že to zlepšuje vašu náladu.

V núdzovej situácii však vždy pomôže krátke cvičenie s orechmi. Dobré je, ak budete mať dva pre prípad núdze aj v kabelke. Kedykoľvek, v práci, pri pauze, alebo aj na ceste domov ich môžete vytiahnuť a trochu sa uvoľniť. Vyskúšajte túto techniku ​​a uvidíte sami. Toto cvičenie dokonca môže pomôcť aj pri zlepšovaní motoriky rúk. Ak ste mali nejaké zranenia, cvičíte s penovou loptičkou a chodíte na rehabilitácie, ani toto cvičenie by nemuselo byť na škodu. Ak nemáte veľké bolesti, určite masáž pomocou orechov odporúčame.
ZDROJ:headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>