Keď vám darované ruže uvädnú, neodhadzujte stonky! Použite tento trik vo vašej záhrade

Keď sa dostanete ruže a uvädnú, neodhadzujte stonky. Jar sa blíži, budeme môcť použiť v záhrade a zasadiť. Vďaka tomu budeme mať krásne ruže v hojnosti 🙂

Výsadba ruží so stonkami

Keď máte stonku ruže, ktorá uschla, len odrežte kvet. Potom vezmite jeden zemiak a urobte v ňom dieru tak, aby sa donej zapadla stonka.

Teraz môžeme vložiť stonku do diery. Pripravte nádobu a plastovú fľašu. Počet fliaš závisí od počtu stoniek. Každá stonka musí mať 1 fľašu.

Do nádoby vložte čerstvú pôdu. To môže byť pôda z vašej záhrady alebo predtým kúpená v záhradnom obchode. Nalejte asi 1/3 objemu nádoby.

Teraz sme dali naše stonky ruží so zemiakmi. Znovu zakrývame zem, tentoraz až do úplného konca. Len hľadáme stonky nad úrovňou zeme.

 

Vezmite fľašu a odrežte spodok. Umiestnite fľašu na stonku s odstránenou vrchnákom tak, aby v strede mohol cirkulovať vzduch a vlhkosť sa vypúšťala.

Teraz musíme len čakať a po nejakom čase budú naše stonky pripravené na presadenie do zeme. Len nezabudnite zalievať.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>