Keď spoznáte silné výhody himalájskej soli, stavím sa, že ju začnete pridávať do vašej stravy a nahradíte ju za klasickú stolovú soľ

Himalajská soľ bola populárnou alternatívou k morskej soli a stolovej soli. Vzhľadom na to, aký lepší je voči iným soliam pokiaľ ide o výživové a zdravotné výhody, nie je to prekvapujúce. Himálajská soľ je bohatá na minerály, vrátane draslíka, horčíka, vápnika, síranu a chloridu sodného, ​​čo všetko robí skvelé veci pre vaše telo.

Čo je to himalájska morská soľ?

Himalajská soľ pochádza z Himaláj v Pakistane. Získava sa z podzemia, takže nie je vystavený toxínom a škodlivým látkam, koľko iných solí je. Je ručne vyťažená, dobre sa umývaná a sušená na slnku. Neexistuje žiadne špeciálne spracovanie alebo vykurovanie, ktoré by mohlo odstrániť minerály a neexistujú žiadne prísady ani na poškodenie vášho zdravia.

5 veci, ktoré sa dejú na vaše telo pri jedení Himalájskej soli

Himalajská morská soľ reguluje vodu vo vašom tele

Sodík je nevyhnutný na udržanie optimálneho fungovania svalov, nervov a ďalších telesných tkanív. Soľ je elektrolyt, ktorý pomáha regulovať váš smädný mechanizmus, aby vám pomohol dostať dostatok vody vo vašom tele a umožnil správne fungovanie Vašich obličiek a aby boli elektrolyty vyvážené.

Himalajská morská soľ znižuje krvný tlak

Výskum ukázal, že napriek spoločným presvedčeniam neexistuje žiadna korelácia medzi príjmom soli a rizikom hypertenzie. Himalajská soľ má silu potenciálne znížiť krvný tlak, keď je zjednotená.

Himalajská  soľ zabráni svalovým kŕčom

Keď sa pocíte počas cvičenia alebo v horúcom dni, stratíte soľ a hladiny sodíka a elektrolytu klesnú, čo môže viesť k svalovým kŕčom a bolestiam. Niet divu, že pridávajú soľ a elektrolyty do športových nápojov. Vďaka všetkým elektrolytom môže himalájska soľ pomôcť predchádzať svalovým kŕčom a posilniť regeneráciu po cvičeniach.

 Himalajská soľ vyvažuje vaše pH

Normálne pH Vášho tela je okolo 7,4. Jedenie stravy s vysokým obsahom kyslých spracovaných potravín môže ohroziť vaše zdravé pH. Himalajská soľ je však zásaditá a môže pomôcť stabilizovať vaše telo.

 Himalajská soľ udržuje vaše kosti silné

Strava s príliš vysokým obsahom sodíka môže viesť k strate vápnika a draslíka, čo nie je dobré pre vaše kosti, pretože tieto minerály skutočne podporujú zdravé kosti. Výskum ukazuje, že potrebujete dokonalú rovnováhu draslíka a sodíka, aby ste udržali zdravie kostí. Pridanie trochu himalájskej soli do jedál v noci môže zaistiť dostatok sodíka, ale nie príliš veľa.

Teraz, keď poznáte silné výhody himalájskej soli, stavím sa, že ste pripravení pridať viac do vašej stravy a nahradiť svoju stolovú soľ alebo bežnú morskú soľ doma.

ZDROJ:fitlife.tv

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>