Keď som sa dočítala nové fakty o vajciach, okamžite som ich zaradila do svojho jedálnička

Určite ste počuli, že mnoho vajec by sme nemali jesť, pretože obsahujú veľké množstvo cholesterolu.

Ale nie je to celkom pravda. Mnohé štúdie preukázali, že použitie vajec k jedlu je veľmi užitočné, pretože sú – veľkým zdrojom bielkovín, ktoré sú tak nevyhnutné pre naše telo.

Odborníci na výživu sa domnievajú, že pre normálne telesné fungovanie dospelých, by sme mali jesť 2-3 vajcia denne.

Čo sa stane, keď začneme jesť 2 vajcia denne

Znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb. Fínski vedci ukázali, že 4 vajcia týždenne chránia telo pred kardiovaskulárnymi chorobami a poruchami endokrinného systému. To platí predovšetkým pre mužov, pretože sa ukázalo, že vaječný cholesterol chránia zdravie pre akýkoľvek životný štýl.Vajcia obsahujú „správny“ cholesterol, ktorý nepoškodí telo, ale naopak posilňuje ho.

Tehotenstvo znášate lepšie. Vajcia obsahujú vitamín B4. Ako každý vie, že stimuluje srdce a pomáha telu zbaviť sa toxínov a účinkov antibiotík.Tiež vajcia – majú zdroj vitamínu B9. B9 – kyselina listová  je nutná pre normálny vývoj centrálneho nervového systému nenarodeného dieťaťa.

Spomaľujú proces starnutia.Vaječné žĺtky obsahujú veľké množstvo karotenoidov (antioxidanty), ktoré spomaľujú proces starnutia.

Znižujú  riziko vzniku rakoviny. Štúdia, zverejnená v «Breast Cancer Research» časopisu, ukázala, že ženy, ktoré denne konzumujú vajcia, riziko rakoviny prsníka sa znižuje o 18%.

Zlepšujú kožu a stav vlasov. Vajcia sú bohaté na biotín, vitamín B12 a bielkovín. Tieto živiny sú dôležité pre zdravie vašich vlasov a pleti krásu.

Zlepšujú zrak. To je spôsobené tým, že vajcia obsahujú veľké množstvo vitamínu A, luteín a zeaxantín.

Schudnete. Vajcia sú považované za jeden z najlepších zdravej výživy, pretože ich glykemický index je nula.Odborníci na výživu hovoria, že ľudia, ktorí majú nadváhu, majú obedné pokrmy z vajec. Tým sa urýchli proces chudnutia. Je dokázané, že tak, ako sa zbaviť kíl navyše dochádza k 65% rýchlejšie než tí, ktorí jedli raňajkách potraviny s rovnakým množstvom kalórií, ale bohaté na sacharidy.

Urýchliť metabolizmus.Vajcia obsahujú živiny cholín, ktorý je potrebný pre rôzne metabolické procesy v tele.

Posilnenie kostí.Takmer každý vie, že vitamín D a vápnik je potrebná pre kosti a zuby.

Jeden výrobok, a aký prínos! Nezabudnite pridať vajcia vo svojej každodennej strave, efekt nebude trvať dlho!

Zdieľajte tento informatívny článok s priateľmi!

 

ZDROJ:SOVKUSOM.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>