Keď chcete prestať fajčiť a nedokážete sa vzdať závislosti, začnite žuvať tento koreň a chuť na cigaretu sa výrazne zníži

Koreň zázvoru má veľa užitočných vlastností a môže pomôcť v prevencii a liečbe množstva veľmi závažných ochorení.Obsahuje esenciálne oleje, aminokyseliny, vitamíny a stopové prvky dôležité, dobre riedi krv, ako aj prostredníctvom organických zlúčenín znižujú hladinu lipidov v krvi, čo zabraňuje rozvoju aterosklerózy. Je vedecky dokázané, že zázvor inhibuje rast rakovinových buniek, odstraňuje toxíny z tela, zlepšuje stav pokožky, spomaľuje starnutie.

K dispozícii je tiež názor, že koreň zázvoru môže pomôcť fajčiarovi vzdať sa závislosti.

Je to pravda? Áno! Zázvor sa skutočne môže stať dobrým pomocníkom.

Podľa početných svedectiev, fajčiar, keď chce neznesiteľne fajčiť, stačí dať do úst malý kúsok zázvoru a chuť na tabak sa výrazne zníži. Účinok žuvania a sania koreňa zázvoru je oveľa silnejší ako podobné použitie žuvačiek a špeciálne protifajčiarske pastilky.

Nápoj zo zázvoru tiež pomôže pri odvykaní. Za týmto účelom je potrebné očistiť a nakrájať koreň zázvoru, pridať jednu citrónovú šťavu a prevarenú horúcu vodu. Nakoniec si môžete dať trochu medu.

Okrem toho, koreň zázvoru – výborný prostriedok proti kašľu, ktoré sú problémom ťažkých fajčiarov. S cieľom uľahčiť bolestivé kašľanie stačí žuť kúsok zázvoru s medom alebo piť zázvorový čaj.

Ďalší pekný bonus – po použití zázvoru v akejkoľvek podobe zmizne zápach z úst.

ZDROJ:POVARY.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>