KARANTÉNA, STRACH A NEGRAMOTNOSŤ: 10 CHÝB SPOJENÝCH S PANDÉMIOU KORONAVÍRUSU

– Napíš diagnózu – Covid. – Pán doktor, toto je strelná zbraň! – Ako spoločník napíš strelnú zbraň!

Autor:

Kirill Zverev (syn akademika Vitalija Zvereva, vedúceho Katedry mikrobiológie, virológie a imunológie Lekársko-preventívnej fakulty I. Moskovskej štátnej lekárskej univerzity)

„… Na začiatku celej tejto virálnej témy som si bol istý, že to ľahko prežijeme, pretože každú zimu prechádzame celým masívnym ARVI.“ A tak sa malo stať, ale podarilo sa nám zhromaždiť všetky negatívne svetové skúsenosti a aplikovať ich v sebe.

A teraz máme to, čo máme.

Priatelia, tento príspevok je o chybách, ktorých sme sa dopustili. Vyrobil som to na základe informácií, ktoré mám, čo som prediskutoval s lekármi, čo som sa dočítal v komentároch … pod týmto príspevkom som pripravený rozobrať každý bod.

Skutočne sme vychádzali so všetkými číslami. Bohužiaľ – ((((

Choď:

Omyl 1.

Do tejto témy sme zahnaní príliš náhodne. Čo sa týka dovolenky.

Vladimír Vladimirovič v oranžovom protimorovom obleku ukazuje pohŕdanie infekciou. Najnovšia super 40. nemocnica, ktorá sa stala ľudovo známa ako Kommunarka. Bolo to naplánované na onkológiu, ale na poslednú chvíľu to bolo pre COVID. Navonok sme boli pripravení bojovať proti infekcii jedným dúškom. Ale ukázalo sa, ako pri tom „super tanku“, ktorý sa zastavil presne na Červenom námestí.

V skutočnosti máme obrovské skúsenosti s bojom proti infekčným chorobám. ARVI vrátane. Na rozdiel od zvyšku sveta máme EPIDEMIOLÓGIU. Špecializované nemocnice pre infekčné choroby, oddelenia infekčných chorôb. Tieto skrinky ventilátora máme podopreté. Každú zimu vytiahneme desaťtisíce nesmrteľných z druhého sveta „Nechcem sa očkovať proti chrípke.“ Na Západe nie sú také skúsenosti! Mali sme TAKÉTO vstupy, ktoré by sme strávili túto infekciu bez toho, aby sme si to všimli. ALE…

Možno od podcenenia pri štarte začali manažéri problém riešiť (bohužiaľ, časy veľkého Burgasova a Pokrovského sú preč). Keď sú pred prezidentom na „stretnutí s virológmi“ ľudia, sú postavení pred nich, z ktorých iba jeden má niečo spoločné s virológiou … Sakra, to je hanba! A toto: „všetci sme tak trochu virológovia“ … dobre, super! „Malí virológovia“ sú srandy virológovia. V takejto situácii nemôžete byť tak trochu virológom, tak trochu lekárom, trochu ekonómom a dokonca tak trochu starostom. Každý by mal byť profesionálom vo svojom odbore a rozhodovať sa vo svojej vlastnej réžii. To sú také základné pravdy!

Medzitým virológia a epidemiológia v našej krajine nie sú len živé, ale aj niektoré, ak nie najlepšie, na svete. Aj napriek „optimalizácii“. Ale pečený kohút nás musel poriadne posrať, než si začali spomínať na skutočných profesionálov. Bohužiaľ, stále nie všetko, nie všade a nie vždy. Pripomínam, že odporúčania Rospotrebnadzora týkajúce sa výstupu z karantény sa objavili začiatkom mája. Veľmi dobrá rada. Ale niektorí šéfovia regiónov s nimi úprimne niečo robili … viete čo.

Chyba 2.

Veľmi slabá informácia. ÁNO, ŽIADNE JEDNODUCHÉ!

Viete napríklad, ktorá strana je správne nosiť masku (strana, kde sú pripevnené remene, smerom von)?
Úplne základné veci:

– rozchod nie preto, aby sa nenakazil, ale aby sa nenakazil naraz. Jedného dňa budú všetci chorí. Teraz určite.

– v čase odlúčenia nesmie byť znížená fyzická aktivita. Musíte chodiť, chodiť, dýchať, športovať. Iba tak, že si budete držať odstup. Fyzická nečinnosť zabíja. A to nie je „pekný výraz“.

musíte byť teraz veľmi opatrní pri svojich chronických ochoreniach. Udržujte krvný tlak v normálnych medziach, sledujte svoj diabetes mellitus. Vykonať testy v laboratóriu, nie však pri otvorení vchodu, ale až po príhovore lekára. A nemožno tolerovať ani konzultácie s lekárom. Choroby nebudú „čakať a tolerovať“. V prípade nevyhnutného stretnutia s vírusom musíte byť plne ozbrojení a plne odškodnení.

– nemožno použiť dezinfekčné roztoky. Rukavice by sa nemali nosiť stále. Na ulici nemôžete nosiť masky. Masky sa musia meniť každé dve hodiny. Tu je už všetko známe.

– ak sa necítite dobre, teplota sa zvýšila, požiadajte o kúpu liekov, jedla. Alebo si objednajte online a izolujte sa. Varujte tých, s ktorými ste boli v poslednom čase v kontakte. Poraďte sa so svojím lekárom. Teplota neznamená, že máte Covid alebo ARVI všeobecne. Teplota je príznakom mnohých chorôb. Musíte byť však v strehu.

– Najnebezpečnejšou komplikáciou lieku Covid je zlyhanie dýchania spôsobené zápalom pľúc. Stáva sa to veľmi zriedka, ale môže sa to stať každému. Príznaky – vysoká, do 40 rokov, horúčka, slabosť až do „nechodenia na toaletu“, dýchavičnosť pri ľahkej námahe, dýchavičnosť pri rozprávaní – musíte zavolať sanitku.

PANCAKE! Ale nemusím to rozprávať! Toto musí byť vykonané z každého železa. A v prvom rade lekári. Ale iba odtiaľ – držte si odstup, umyte si ruky, noste masky a „zostaňte doma“. To posledné je len posraté „lekárske odporúčanie“.

Chyba 3.

Strach z pôrodu a pôžitkárstva.

Keď to začalo u nás, od samého začiatku sa začali príbehy o rakvách, mŕtvolách, preplnených nemocniciach. Srdcervúce príbehy lekárov „zo zóny“. Hrdinský sopel. A v skutočnosti niektorí, vystrašení, infikovali iných strachom. Tam je epidémia! Video z trubice epileptického záchvatu v trubici – sledujte, ako koronavírus otriasa človeka! Masová psychóza. Plus centralizované šikanovanie. Pretože ľudia sú doma, každý s jedným s televízorom a monitorom, vyhoreli v mozgoch miliónov. Coronaphobia šla k masám a priniesla oveľa hroznejšie následky ako samotný vírus. Poznám ľudí, ktorí sa ešte stále boja opustiť svoje domovy. A medzi nimi, žiaľ, sú dokonca aj lekári. Poznám ľudí, ktorí zo strachu pred odchodom z domu navštíviť lekára, aby sa podrobili testom, priniesli svoje kroniky do ťažkej dekompenzácie. A jediný Boh vie, čo ich čaká v blízkej budúcnosti. A ak ich tento vírus stále tlačí? A nie je ich málo. Dôverujte manželovi svojho endokrinológa.

Tí, ktorí volajú, aby sa nebáli infekcie … dokonca pre nás vymysleli prezývku – disidenti Covid. OK 😉

Koronafóbia má aj ďalšie zlé následky. V jednom z predchádzajúcich príspevkov som popísal deň lekára urgentného príjmu. 8 z 10 prípadov brigádnych hovorov späť v máji bolo kvôli strachu z koruny. Záchvaty paniky. Žiada mierne zvýšenie teploty, kašeľ. Ľudia trhali lekárov s rozumom aj bezdôvodne. Len v Moskve sa na sanitku čakalo tri hodiny. V regióne je ich deväť. A v tejto dobe mohol tím pracovať na infarkte, ale na rovnakom zápale pľúc.

Teraz koronafóbia mnohých nasrala a pomaly ju nahradila iná fóbia. Nemenej nebezpečný a tiež umelo vytvorený, tiež z hlúposti …

Omyl 4.

Fóbia „vstupuje do systému“.

Systém bunky elektronického trestu s názvom „Sociálny monitoring“ (hodný samostatného príspevku), ktorý, zdá sa, vyvinuli aj „malí programátori“, systém pokút (a za súčasnej situácie 4t.r. – veľmi bolestivý) – to všetko viedlo k novému strachu – nenechať sa chytiť a spadnúť do „systému“. Nepoužívajte digitálny obojok.
(Môžem iba o Moskve).

Keď Moskovčania videli v divokej téme, že niekedy „pre nič“ môžete preletieť „osamote“ mesiac a dokonca za to platiť takmer každý deň veľa peňazí, takmer vôbec sa nevyskytli príznaky ARVI. A s mnohými ďalšími vredmi. Covidaria sú teraz poloprázdne. Štatistici veselo hlásia pokles počtu infekcií. V skutočnosti sú ľudia infikovaní kvôli štatistikám bez povšimnutia a sú liečení sami doma. Tí z nich, ktorí majú smolu, že môžu ochorieť vážnejšie ako zvyčajne, čakajú na komplikácie doma až do poslednej chvíle. Navyše úplne iné komplikácie a z rôznych chorôb. Málokto chce, aby bol uvrhnutý do „systému“ s pokutami a domácim väzením, alebo do covidária, alebo ešte horšie, do observatória. Ľudia pokojne sedia medzi štyrmi stenami, a to až do poslednej hodiny hovoru na sanitku, na ktorú sa stále len tak ľahko nedá čakať. A na konci máme veľmi veľkú mimonemocničnú úmrtnosť na všetko za sebou alebo aj ťažké kúry, všetko za sebou. Mnohí jednoducho k lekárom nechodia. Nikto sa nechce chytiť za škvrnu, na „podozrivé“ CT vyšetrenie alebo pri teplote pri vchode do zdravotníckeho zariadenia.

Teplota? Podozrenie z Covid! CT! Smear! Izolácia! Trestná cela!

Ďakujeme „systému prevencie infekcií“! Určite si ťa zapamätáme.

Chyba 5.

Negramotné používanie ochranných prostriedkov.

Veľa priletelo kvôli tomu, že vyzývam, aby som nenosil masky a rukavice. Je potrebné umyť si ruky, možno aj častejšie, ale nemôžete ich kategoricky spáliť antiseptikmi. Nemôžete nosiť rukavice stále a kategoricky. Hlavnou metódou infekcie je jedna osoba výdych, druhá vdychuje infikovaný oblak mikročastíc, na ktorých vírus sedí. Samozrejme, nemali by ste si vyberať zuby špinavými rukami. Takže nemôžete chytiť to, čo Covid, ale akékoľvek svinstvo, až po červy. O maskách už bolo zlomených veľa kópií. Ukrajinou už dlho koluje vtip: „Jediná vec, pred ktorou maska ​​šetrí, je pokuta 600 dolárov„. Onedlho nejaký vymyslíme. Pacienti a lekári potrebujú masky. Možno v stiesnených priestoroch, ako je ten istý výťah, taxík, obchod. V iných prípadoch sú škodlivejšie. Po prvé, odolnosť proti výdychu vedie k emfyzému. Po druhé, svet mikróbov sa neobmedzuje iba na jeden koronavírus a mnoho jeho zástupcov sa rovnako dobre usadí v maske. Kto konkrétne sa vám zajtra dostane do pľúc? A teraz letí peľ … Nenoste masku na ulici! A vo všeobecnosti je v jednej maske nemožné viac ako 2 hodiny. Keby sa len distribuovali … a potom to viete aj vy.

A je divoká hlúposť ošetrovať povrchy dezinfekčnými prostriedkami, najmä na uliciach. Samozrejme, nikto sa nebude bozkávať na asfalt, ktorý bol práve umytý činidlom. Nikto neoblizuje skrinky v dome a kľučky vozíkov v supermarkete. Existuje ale problém adaptácie mikroorganizmov. A všetky. Bezmyšlienkovite vylievame tony antiseptík, „vychovávame“ v mikroorganizmy odolnosť voči rovnakým antiseptikom. Zajtra sa dostanú do ľudských organizmov, domov, nemocníc a môžu tam zariadiť povstanie Pseudomonas aeruginosa. A „pozajtra“ máme riziko, že dostaneme „zlý a nezničiteľný“ mikroorganizmus. Ako hovorí otec – „jedného dňa vyrastú rovnaké baktérie, ktoré budú odolné voči všetkému a dokončia svet.“

Chyba 6.

Dohodli sme veľmi krivú karanténu.

Karanténa, oddelenie, sebaizolácia sú tri rôzne pojmy. Posledne uvedené je veda neznáma pod menom „epidemiológia“.

Ako dlho by malo odpojenie trvať? Dva týždne, doba inkubácie alebo dlhšie? Musíme zvážiť riziká. Aj lekárske, aj ekonomické a sociálne. Ale čo je najdôležitejšie, rozchod neznamená izoláciu. Ľudia by mali chodiť, dýchať, športovať na ulici. Nestrkajte sa, nesadajte si za bežné veľké stoly. Kultúrne akcie, ako sú tie, ktoré Sergej Semenovič a polícia organizovali pri vstupe do Moskvy v prvý deň zavedenia QR kódov, by sa samozrejme nemali organizovať. Musí sa dodržať odstup. Ľudia sa však musia objaviť na ulici. Jedným slovom pohnite sa. A ak sa nehýbete … Už poznám tri úmrtia na PE (pľúcna embólia). To sú presne ďalšie tri prípady, ako sú mi známe, spôsobené „čistým“ Covidom. Parky a námestia, obchody by mali byť otvorené. Vždy, nie každý druhý deň podľa plánu.

Chyba 7.

Načítanie nemocníc. Zásada „zhromažďovať, sústreďovať a konzervovať“. Opakovanie „úspešnej“ skúsenosti z Talianska.

Aký vysoký idiot vlastne mal predstavu, že by bolo možné lokalizovať Covida? Je nemožné to urobiť s takou inkubáciou a takým percentom bezpríznakových. Toto nie je chrípka. Tu človek distribuuje vírus niekoľko dní pred objavením sa symptómov alebo jednoducho ako nosič. Ale koniec koncov, niekoho nesmrteľný génius naznačoval, že je možné lokalizovať boľavé miesto v Covidarii a prvé špecializované nemocnice ukladal každý, kto bol podozrivý. Zároveň sme videli „strašné zábery“ rýchlych liniek.

Chcem len zakričať, že z mnohých nemocníc, špecializovaných centier, kvôli jednoduchému boľavému miestu a otvoreniu Covidária boli VŠETCI pacienti prepustení z oddelení naraz . V rôznych štádiách ich nebolí. Mnohých necháva čakať na svoj osud doma. Dokonca aj onkológia. Obrovské špecializované centrá sú prázdne. Ľudia nedostávajú svoju jedinečnú pomoc. Toto je iba obludné „oneskorenie úmrtnosti“.

V covidáriu začali všetkých nakladať na postele. A pre jeden príbeh „žil, miloval … a teraz jeho žena, päť detí a milenka sú v neutíšiteľnom smútku“ – tisíce príbehov o tom, ako boli ľudia s miernym kašľom tlačení do nemocníc. A odtiaľ píšu, ako umývajú Plaquenil na toaletách, „pretože je to od neho zlé“. S podozrením strčili všetkých medzi seba, vrátane ľahkých, stredných, a naraz bodovali všetky postele v Covidarii. Niet divu, že sa medzi ľuďmi zrodila anekdota:

– Napíš diagnózu – Covid

– Pán doktor, toto je strelná zbraň!

– Ako spoločník napíš strelnú zbraň!

Chyba 8.

Pozorovatelia.

Toto je všeobecne za hranicami! Obrovské množstvo ľudí (niekedy aj viac ako 1000 naraz) je niekoľko dní sústredených v jednej miestnosti. Zdraví, chorí, zotavujúci sa. Všetko spolu, predelené sadrokartónovými priečkami. Neexistujú žiadne okná, ventilačný systém je spoločný, spoločné sprchy, spoločné toalety a nepatrní lekári. Toto už nie je digitálne, toto je už skutočný koncentračný tábor! Nie je to ako Covid tu, nič tu (ako sa vám páči možnosť s tuberkulózou?) Spôsobí masívnu infekciu. A tiež začína leto a už majú lietať muchy, ktoré majú na labkách E. coli. V týchto pozorovateľoch máme divoké ohniská a už vôbec nie covid. A každú chvíľu vybuchne. A na túto bezmyšlienkovitú sračku z hláv regiónov by som sa chcel opýtať osobitne a tvrdo.

Chyba 9.

Vedľajší lekári v „zónach“.

Dôverovali by ste opravárovi práčky, že vám dá vedenie do domácnosti? Prečo? Podložka je tiež elektrická a má drôt.

Prečo je teda terapeutické infekčné ochorenie liečené kardiochirurgmi, gynekológmi, proktológmi? Aká je potreba, aby lekári „iného profilu“ boli „v zónach“? Čo teraz s ich profilovými pacientmi? Čo môže urobiť urológ proti osobe s ARVI? Merajte pulz, krvný tlak, nasýtenie kyslíkom a dávajte pilulky bez toho, aby ste sa odchýlili od liečebného režimu? A ak má človek komplikácie v pečeni, obličkách, srdci, na endokrinnom systéme z toho istého Plaquenilu? Môže vedľajší lekár podať dobrý výkon ako terapeut? Po ústave študujú ešte ďalšie dva roky špecializáciu pre terapeuta, špecialistu na infekčné choroby. Sú to veľmi skvelé špeciality a nemôžete sa ich naučiť za týždeň.

Chyba 10.

Lekári boli znásilňovaní pod zámienkou „hrdinstva“.

Aký darebák prišiel s týmito 12-hodinovými zmenami v bláznivých kostýmoch? Len na to myslite, nechoďte na toaletu (alebo len pod seba v plienke), nepite, nejedzte 6 hodín po sebe. „Biely muži“ je iba navonok brutálny a krásny. V skutočnosti je za touto handrou ľudská bolesť a únava. Prečo je ona? Kto odôvodnil túto potrebu? Lekár nemá právo pracovať na takúto zmenu! Lekár nemá právo byť unavený! Prečo? Kvôli šetreniu bielych oblekov?

Po dobu 12 hodín je lekár v stave nepohodlia, hypoxie, hypertermie a to ho „ničí“ nie menej ako pacientov. Navyše také základné manipulácie ako „počúvanie pľúc“, „meranie tlaku“, pulz (ak nemáte po ruke pulzný oxymeter), palpácia (tri rukavice na jednej ruke súčasne!) Sú základnými zručnosťami terapeuta, lekár nie. A toto už zabíja pacientov. Rozumiem použitiu takýchto OOP v intenzívnej starostlivosti, ale nedokážem to pochopiť v terapii. Vírus sa neprenáša cez oblečenie! Aby sa tak stalo, musí sa oblečenie dobre olizovať. A takých ľudí nepoznám. Medzi lekármi určite.

A bonus.

Nie som si istý, či držíme krok so svetovými liečebnými protokolmi. Plaquenil sa stále podáva a hormóny sa podávajú iba na jednotke intenzívnej starostlivosti alebo nielen … A hovoria, že chronickí fajčiari ľahko ochorejú a niekde testujú nikotínovú náplasť na prevenciu zápalu pľúc. A skúšame hélium. A kedy je plazma transfúzovaná? Mnoho rôznych testov a ošetrení. Veľa zaujímavých vecí. Prídeme na to? Skúsim vyhľadať špecialistu.

 

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>