Kapustový koláč. 1000 krát lepšie jedlo ako kapustné rolky

Toto jedlo môže ľahko nakŕmiť rodinu kde je 10 ľudí.

Irina pripúšťa, že si vždy rada vypočuje, ako jej babička hovorí o dobách svojej mladosti, z ktorej sa človek môže kedykoľvek naučiť niečo užitočné. Tentoraz začali hovoriť o varení a moja babička si spomenula, ako uvarila pečenú kapustu, ktorá sa jej potom veľmi páčila.

Ako pripraviť kapustu s mletým mäsom

Čo je potrebné:

• kapusta – jeden kilogram

• mleté ​​mäso – 0,8 kg

• zemiaky – 1 kg

• cibuľa – tri hlavy

• vajcia – päť kusov

• mlieko – 120 mililitrov

• kyslá smotana – 0,2 kg

• soľ a čierne korenie (mleté)

Ako variť:

1. Začnite kapustou. Vrchnú vrstvu plátov je potrebné z hlavy odstrániť a vodu naliať do veľkej nádoby. Keď sa uvarí, budete si musieť dať celú hlávkovú kapustu a potom počkať, kým listy nezačnú odlupovať. Tieto listy sa varia ďalšie dve minúty a potom sa vyberú z panvice a ochladia sa.

2. Tvrdé úlomky sa oddelia od listov kapusty.

Cibuľa sa olúpa a naseká, potom sa vypráža, kým nie je priehľadná.

3. Potom mleté ​​mäso dajte na cibuľu, ktoré sa dá na miernom ohni dusiť.

4. Zemiaky potom ošúpeme a nasekáme na hrubom strúhadle, potom sa nastrúhané zemiaky vložte do mletého mäsa, keď je v štádiu prípravy na polovicu, táto zmes sa osolí a okorení, takže sa náplň varí, musí sa dôkladne premiešať.

5. V samostatnej nádobe rozmiešajte mlieko s vajciami.

6. Listy kapusty dajte na dno pekáča a na ne sa vloží polovica pripravenej náplne, na ktorú sa naleje zmes mlieka a vajíčok, potom sa z rovnakých vrstiev vykoná druhá úroveň misky a potom sa opäť pokryje listami kapusty.

7. Nakoniec sa pec zahreje na teplotu 180 °, oblátka sa potiahne kyslou smotanou a vloží sa do rúry na 40 minút.

Pečená kapusta so zemiakmi, mletým mäsom a vajcami – to je úžasné jedlo, môžete jesť. Určite to stojí za varenie! Táto procedúra bude vynikajúcou voľbou pre stretnutia s rodinou alebo priateľmi, ak potrebujete pripraviť jedlo pre veľký počet hostí.

Určite o tomto recepte informujte svojich priateľov na sociálnych sieťach.

ZDROJ:trendru.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>