Jete tieto veci? Z tohto dôvodu môže vaša pleť vyzerať hrozne. Vysaďte ich a uvidíte, že bude krásna

Výrok „vy ste to, čo jete“ sa veľmi dobre týka témy tohto článku. To, čo jeme, ovplyvňuje vzhľad našej pokožky. Tmavé kruhy pod očami, pupienky na tvári, tmavšie škvrny alebo dokonca vrásky sú určené mnohými faktormi, ale tiež tým, ako vyzerá naša strava. Dnes vám povieme, ktoré produkty, ktoré jete, spôsobujú kožné problémy.

Cukor

Veľké množstvo cukru v strave spôsobuje, že pokožka nevyzerá veľmi dobre. Glukóza dôsledne ničí kolagénové vlákna, a tak bude naša tvár starnúť rýchlejšie. Cukor tiež podporuje zápal. Z tohto dôvodu sa môžu na tvári objaviť pupienky.

Alkohol

Dokonca aj malé množstvo alkoholu môže mať pozitívny vplyv na naše zdravie. Ak ju však začneme zneužívať, bude to mať vplyv na naše telo a tvár. Spôsobuje zadržiavanie vody v bunkách tela, a preto je opuchnutá tvár, oči sú tmavé. Na tvári sú tiež výražky.

Soľ

Prebytočná soľ tiež zadržiava vodu v tele. Účinky budú rovnaké. Vrecká pod očami, opuchnutá tvár, vyzeráte unavene. To všetko môže byť dôsledkom jedenia soli príliš často. Pamätajte, že to nie je len to, koľko máte soli. Mnoho výrobkov už obsahuje soľ, najmä hotové jedlá a nezdravé jedlo.

Vyprážané jedlá

Máte radi vyprážané veci? Ste často siahajú po obaľovanom mäse, kupujete hranolky a iné výrobky pripravené týmto spôsobom v meste? Zničí to iba vašu pleť. To všetko kvôli nezdravým tukom, po ktorých starne vaša tvár.

Káva

Samotná káva nie je zlá. Avšak, rovnako ako u všetkého – prebytok je škodlivý. Ak pijete kávu v nadbytku, zväčšuje póry pokožky. Tvár bude sivá a matná. Káva navyše zadržiava vodu, takže tvár opuchne a pod očami sa objavia vrecká.

ZDROJ.dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>