Jesenné a chladné počasie, hotový raj pre výrusy, teraz sa ich už báť nemusíte

Katarálne ochorenia sú často sezónne choroby, riziko nachladnutia v období sychravého počasia je dosť veľké. To však neznamená, že v lete, keď je počasie teplé, nie je šanca na chrípku. Pravdepodobnosť je vždy, takže je dôležité vykonávať prevenciu, pretože je lepšie predchádzať ochoreniu správnymi činnosťami ako ho liečiť.

Počas chladu sú cievy nášho tela, vrátane ciev horných dýchacích ciest, zužujúce. Prietok krvi sa spomaľuje a tkanivový trofizmus nie je úplne zrealizovaný. To vedie k tomu, že odolnosť imunitných kĺbov a vytvára priaznivé podmienky pre život v našom tele mikróbov, vírusov a baktérií. Toto je stručný opis toho, ako sa vyvinú nachladenia.

Vstup do tela pre patogény je dutina nosa a úst. S prietokom vzduchu bezpečne dosiahnu pľúcne tkanivo a usadia sa na slizniciach. Preto je potrebné najprv venovať pozornosť dutinám nosa a úst. Snažte sa vyhnúť sa prievanu, neindukujte chladný vzduch a na prevenciu namažte krídla nosa a nozdier tetracyklínom alebo oxolínovou masťou.

Pokiaľ ide o hrdlo, môže a malo by byť vytvrdené. To sa vykonáva postupne, rovnako ako temperovanie celého tela, čo je tiež prevencia prechladnutia. Ráno a večer vypláchnite hrdlo vodou s rôznymi teplotami: začnite s miestnosťou a po 7 – 8 dňoch môžete voľne opláchnuť studenou vodou. Ak je to žiadúce, odporúčame pridať stolovú soľ alebo sódu do vody. Pozitívne ovplyvniť opláchnutie pomocou užitočných rastlinných liekov – harmanček, nechtík a šalviu.

Častejšie vyjdite na čerstvý vzduch a vykonajte aktívne fyzické cvičenie.

V čase chladného počasia pridajte cesnak do vašej stravy, cibuľa je nádherný antibakteriálny produkt. Jedzte dva strúčiky cesnaku denne a príznaky prechladnutia prejdú ako strašný sen.

Nepreháňajte to s teplom: nadmerné balenie do teplých búnd vedie k rovnakým dôsledkom – budete stále chorí. Dobre sa oblečte podľa počasia a držte nohy suché a teplé.

K bežnému čaju pridajte citrón s medom alebo pripravte svoj vlastný čaj z listov maliny a mäty – chutné a užitočné.

Jedzte čo najviac vitamínov: je potrebné zvýšiť imunitu, aby ste sa stali menej náchylnými. Dávajte pozor aj na lieky, ktoré zvyšujú imunitu, poraďte sa so svojím lekárom a vyberte si sami imunostimulanty.

ZDROJ.jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>